Otrdiena, 21.05.2024 12:27
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Ceturtdiena, 25. aprīlis, 2024 09:20

Ogrē vīrusu saslimšanas atkāpušās

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Ogrē vīrusu saslimšanas atkāpušās
Ceturtdiena, 25. aprīlis, 2024 09:20

Ogrē vīrusu saslimšanas atkāpušās

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Ogres slimnīcā aizvadītajā nedēļā palīdzība lielākoties sniegta personām ar dažādām sadzīviska rakstura traumām. Vīrusa saslimšanas ir faktiski izzudušas, taču ievērojami pieaudzis personu skaits, kas slimnīcā nogādātas alkohola reibumā. Ir arī priecīgāki notikumi – jaunajā Dzemdību nodaļas korpusā jau valda rosība.

Kopš aizvadītās piektdienas, kad atklāts jaunais Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļas korpuss, topošās māmiņas jau izvieto jaunā korpusa palātās, lai arī iepriekšējās palātas nebūt nav sliktākas. Tās pagaidām tiek saglabātas, jo nav zināms, cik liels būs pieprasījums. Nedēļas sākumā uz jauno korpusu pārvietota arī visa nepieciešamā aparatūra pilnvērtīgai darba nodrošināšanai, lai jaunajā korpusā varētu veikt gan pacientu uzņemšanu, gan arī pieņemt dzemdības. 

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs norāda, ka nepieciešamas vēl trīs – četras nedēļas, lai atrisinātu dažādas tehniskas nianses, piemēram, pārslēgtu telefona līnijas, pieslēgtu gāzi un tamlīdzīgi, lai Dzemdību nodaļa jaunajās telpās varētu strādāt pilnvērtīgi par visiem simts procentiem. 

Savukārt aizvadītajā nedēļa Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīti 11 bērniņi. Arī slimnīcā uzņemts vairāk pacientu – 117 (līgumā ar Nacionālo veselības dienestu paredzēta 112 pacientu uzņemšana). Ambulatori vērsušās 273 jeb 39 personas diennaktī. Iedzīvotāji sūdzējušies par dažādām vainām – iekaisušu aci, neiralģiju, išēmisku slimību, migrēnu, paaugstinātu asinsspiedienu, plaušu karsoni, gastroenterītu, spondilozi, galvas reiboņiem un citām saslimšanām. Nevienai personai nav konstatēta gripa vai Covid-19. 

Ik dienas slimnīcā nogādātas personas stiprā alkohola reibumā, lai pārbaudītu viņu veselības stāvokli un saņemtu atļauju ievietošanai atskurbtuvē. Palīdzība bijusi nepieciešama arī personām ar dažādām traumām, tostarp brūci galvā, plaukstas sasitumu, iegriezumu pirkstā, ceļa sasitumu, sistu brūci lūpā, spieķa kaula lūzumu un citām traumām. Tā, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki slimnīcā nogādāja 2000. gadā dzimušu vīrieti, kurš bija veicis auto remontdarbus un nebija spēkratu kārtīgi nostiprinājis, kā rezultātā pie zemes tika piespiesti abi vīrieša apakšstilbi. Par laimi, kaulu lūzumi nav konstatēti.

Savukārt 1971. gadā dzimis vīrietis nogādāts no Ķeguma stacijas, kur viņu piekāvis paziņa. Cietušajam konstatēts deguna kaula lūzums, brūce vaiga kaulā, kā arī 2,43 promiles stiprs alkohola reibums. Slimnīcā nogādāta arī 1942. gadā dzimusi sieviete, kura iekāpusi tranšejā, un viņai uzkritis zemesgabals. Cietušajai saspiests krūškurvis, ribu lūzumi nav konstatēti. Vēl kāda persona paslīdējusi uz slapjās zāles un salauzusi roku. Savukārt kāds vīrietis braucis ar elektroskrejriteni, pārkritis pāri stūrei un medicīnas iestādē vērsies ar sūdzībām par sāpēm krūtīs. Vēl kāds 2006. gadā dzimis vīrietis naktī kāpis baļļā un gar tās malu sagriezis roku, bet cits vīrietis pret tās pašas baļļas krāsniņu sadedzinājis roku. Slimnīcā nogādāta arī 1978. gadā dzimusi sieviete, kura, iespējams, bija lietojusi ne vien alkoholu, bet arī narkotiskās vielas.