Pirmdiena, 27.05.2024 16:35
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Pirmdiena, 9. oktobris, 2023 10:44

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem
Ogres policijas ziņas
Pirmdiena, 9. oktobris, 2023 10:44

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem

Brauc reibumā 22. septembrī S. Ogrē, būdams 1,33 promiles stiprā alkohola reibumā, vadīja automašīnu «VW». Uzsākts administratīvais process. 
Guļ ceļmalā 23. septembrī konstatēts: kāds vīrietis guļ ceļmalā Tīnūžu pagastā. Uzsākts administratīvais process.

Konstatē, iespējams, viltotu banknoti

Saņemta informācija, ka 7. septembrī Ogrē konstatēta 50 eiro banknote ar viltojuma pazīmēm. Uzsākts kriminālprocess.

Pārkāpj tiesas spriedumu

25. septembrī A. Ogrē pārkāpa tiesas spriedumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Uzsākts kriminālprocess.

Izkrāpj naudu

Saņemta informācija, ka N. pēc sarunas pa tālruni ar kādu personu izkrāpti 9500 eiro. Minētā naudas summa pārskaitīta uz kādas citas personas kontu. Uzsākts kriminālprocess.

Nogādā slimnīcā

26. septembrī no Birzgales pagasta Ogres slimnīcā ar kreisās puses vaiga kaula šķembainu lūzumu, deguna kaula lūzumu un 2,91 promili stiprā alkohola reibumā nogādāts A., kurš miesas bojājumus guvis konflikta laikā ar kaimiņu, kopīgi lietojot alkoholiskos dzērienus. Uzsākts kriminālprocess.

Šķērso dzelzceļa sliedes neatļautā vietā

26. septembrī Ogrē, Upes prospektā, sešas personas, no kurām četras bija nepilngadīgas, šķērsoja dzelzceļa sliežu ceļus ārpus norādītajām vietām. Visos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Nepārreģistrē gāzes pistoli

26. septembrī konstatēts, ka R. Ogrē noteiktā kārtībā nebija pārreģistrējis savu gāzes pistoli, tādējādi pārkāpjot ieroču aprites likuma pārejas noteikumus. Uzsākts administratīvais process.  

Ogrē nozagtu auto pārtver Igaunijā 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirkņa darbinieki 28. septembrī ap pulksten 11 saņēma ziņu, ka Ogrē nozagta automašīna «VW Jeta». Tajā pašā dienā auto īpašnieks sociālajos tīklos izplatīja ar video novērošanas kameru fiksētus kadrus, kā iespējamie auto zagļi – divi jauni vīrieši –  ienāk kādā tirdzniecības vietā, no tās izgājuši, iekāpj svešajā auto un steidzīgi uzņem ātrumu, izgaistot tālēs. Pierīgas Austrumu iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Valdis Gržibovskis stāsta, ka, saņemot ziņu par auto zādzību, tūdaļ uzsākta izmeklēšana un nozagtā auto meklēšana. Jau pavisam drīz noskaidrots, ka iespējamie auto zagļi ir lietuvieši, kuri Ogrē ieradušies ar Lietuvā nozagtu auto, ko Ogrē pametuši. Savukārt ar Ogrē nozagto auto garnadži nedevās vis mājup, bet gan veica, ja tā var teikt, savdabīgu Baltijas tūri, proti – devās uz Igauniju, kur arī tika aizturēti. Ogrē nozagtais auto ir atgūts un pēc nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanas laimīgi atgriezīsies pie sava īpašnieka. Noskaidrots, ka zādzībā aizdomās turētās personas ir divi brāļi, viens no kuriem nepilngadīgs – dzimis 2005. gadā, bet otrs – dzimis 2003. gadā. Agrāk likumsargu redzeslokā Lietuvā viņi nonākuši par sīkām zādzībām veikalos. Kāpēc šoreiz nolēmuši nozagt auto, tiks noskaidrots par auto zādzību Latvijā uzsāktā kriminālprocesa ietvaros. 

Nozog elektroinstrumentus

20. septembrī konstatēts, ka celtniecības objektā Ogrē nozagti elektroinstrumenti – krustlīniju lāzers «Bosh Universal Level 2», multiinstruments «PMF 2000 CE», nodarot materiālo zaudējumu 222,37 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Šķērso dzelzceļu neparedzētā vietā 

27. septembrī trīs personas Ogrē šķērsoja dzelzceļa sliedes tam neparedzētā vietā. Visos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Pārdod nepilngadīgajam smēķēšanas ierīci

27. septembrī veikalā Ogrē I. pārdeva nepilngadīgai personai elektronisko smēķēšanas ierīci «Salt», nepārliecinoties par personas vecumu. Uzsākts administratīvais process.

Paliek bez monitora

28. septembrī konstatēts: Krapes pagastā no traktora nozagts universāls monitors. Uzsākts kriminālprocess.

Brauc reibumā 

29. septembrī K. Taurupes pagastā vadīja automašīnu «Mercedes Vito», būdams 1,67 promiles stiprā alkohola reibumā, turklāt bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Uzsākts kriminālprocess. 


Krāpnieku tīklos visbiežāk iekrīt
seniori 

Valsts policijas darbinieki informē, ka ik nedēļu saņem iesniegumus no senioriem par naudas izkrāpšanu, nosūtot īsziņu, kurā sūtītāji izliekas par viņu bērniem. Tādējādi iedzīvotājiem visā Latvijā šā gada augustā un septembrī izkrāpts tūkstošiem eiro. 

Krāpnieciskās īsziņas tiek sūtītas meitas vai dēla vārdā no nezināma telefona numura ar lūgumu nosūtīt ziņu saziņas lietotnē «WhatsApp». Vēlāk sarakstes laikā tiek prasīts pārskaitīt naudu. Šīs krāpnieciskās īsziņas var izskatīties, piemēram, šādi: «Čau, mammu! Man pilnīgi salūza telefons. Šis būs mans jaunais nr., saglabā un uzraksti man «WhatsApp», lūdzu», taču jāatceras, ka krāpnieki regulāri izdomā jaunu pieeju saviem upuriem.

Kopumā policijā šobrīd saņemta informācija par vismaz 30 gadījumiem, kad iedzīvotājiem atsūtīta līdzīga īsziņa. No tiem 16 gadījumos personām izkrāpts kopsummā 30 320 eiro. 

Zīmīgi, ka gandrīz visos gadījumos (izņemot vienu) cietušas sievietes. Cietušo vecums ir no ir 49 līdz 71 gadam, tomēr visbiežāk (56% gadījumu) apkrāpti iedzīvotāji vecuma grupā no 60 līdz 70 gadiem. 

Policija aicina nepārskaitīt naudu nezināmiem banku kontiem!