Ceturtdiena, 20.06.2024 11:50
Maira, Rasa, Rasma
Trešdiena, 15. novembris, 2023 22:21

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem
Ogres policijas ziņas
Trešdiena, 15. novembris, 2023 22:21

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem

Sabojā piekaramos griestus1.novembrī konstatēts, ka Valsts policijas Pierīgas Austrumu iecirkņa pagaidu aizturēšanas telpās Ogrē, Brīvības ielā, aizturētā persona radījusi bojājumus piekaramajiem griestiem. Uzsākts kriminālprocess.
Konstatē naudu ar viltojuma pazīmēm

Saņemta informācija, ka 17. oktobrī inkasācijas uzņēmuma darbinieki Ogrē, apstrādājot kādā SIA izņemto naudu, konstatēja 50 eiro banknoti ar viltojuma pazīmēm, bet, apstrādājot kādā citā akciju sabiedrībā Ogrē inkasēto naudu, konstatēja divu eiro monētu ar viltojuma pazīmēm. Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Iznīcina konfiskācijai paredzēto auto

Saņemta informācija, ka 10. oktobrī A. Ogrē iznīcināja iepriekš arestēto automašīnu «Volvo», kas bija nodota personas uzraudzībā un kurai ar tiesas lēmumu bija noteikta konfiskācija. Uzsākts kriminālprocess.

Nereģistrē gāzes pistoli

Saņemta informācija, ka 2. oktobrī Turkalnē J. noteiktā kārtībā nereģistrēja gāzes pistoli, pārkāpjot Ieroču aprites likuma pārejas noteikumu 12. pantā noteiktās prasības. Šajā pašā dienā saņemta informācija, ka arī T. Ogrē, Mednieku ielā, noteiktā kārtībā, pārkāpjot iepriekš minētā likuma prasības, nav reģistrējis divas gāzes pistoles. Abos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Sūdzas par agresīvu klientu

2. novembrī no kādas iestādes darbiniekiem Ogrē, Brīvības ielā, saņemta sūdzība par agresīvu klientu. Uzsākts kriminālprocess. 

Brauc bez tiesībām un atsakās no alkohola pārbaudes

2. novembrī M. Ogrē, Rīgas ielā, pa autoceļu Rīga–Daugavpils vadīja automašīnu «Volvo V50» bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kas noteiktā kārtībā ir atņemtas, un notikuma vietā atteicās veikt alkohola koncentrācijas noteikšanu izelpotajā gaisā, kā rezultātā ekspertīzes veikšanai likumsargi personu nogādāja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā. Tomēr arī tur aizturētais autovadītājs atteicās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs un arī izelpotajā gaisā. Medicīnas iestādē personas alkohola reibumu konstatēja klīniski. Uzsākts kriminālprocess.

PAŠVALDĪBAS POLICIJA INFORMĒ 

Informē par suņa uzbrukumu 

30. oktobrī policijā vērsās sieviete, kura informēja, ka iepriekšējā dienā Lielvārdē, Virsaišu ielas rajonā, viņai esot uzbrucis nezināms, liela auguma suns, līdzīgs vilku sugas sunim. Fizisks un mantisks kaitējums nav nodarīts. Uz iesnieguma pamata apsekota apkārtne, veikta aptauja, suņa saimnieku noskaidrot neizdevās. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process. 

Sūdzas par iereibušu pasažieri 

30. oktobrī saņemta informācija par iereibušu pasažieri vilcienā Aizkraukle–Rīga. Policijas darbinieki vilcienu sagaidīja Ogres dzelzceļa stacijā. Iekāpjot vilcienā, konduktors norādīja uz alkohola reibumā starp vilciena krēsliem guļošu sievieti. Sieviete pamodināta, un likumsargi atpazina jau ne vienreiz vien viņu redzeslokā nonākušu personu. Sieviete patstāvīgi pārvietoties nespēja un apkārtējā vidē neorientējās. Policisti viņu izcēla no vilciena vagona. Sieviete sūdzējās, ka viņai nozagts telefons un ka jūtas slikti. Iereibusī pasažiere nogādāta Ogres slimnīcā, kur mediķi pārbaudīja viņas veselības stāvokli un atļāva ievietot atskurbtuvē, kur sieviete arī nogādāta. Par iespējamo telefona zādzību viņai ieteikts vērsties ar iesniegumu Valsts policijā. Sievietei izteikts mutvārdu aizrādījums, jo nav lietderīgi uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, ņemot vērā viņas jau iepriekš neapmaksātos 55 sodus...

Sēž ar nolaistām biksēm 

30. oktobrī saņemta informācija, ka Ogrē, Daugavpils ielā, pārvietojas vīrietis, kurš iet un krīt. Notikuma vietā likumsargi sastapa 1956. gadā dzimušu vīrieti, kurš sēdēja uz ietves ar nolaistām biksēm. Viņš atradās alkohola reibumā, par ko liecināja alkoholam raksturīgā smaka no izelpas. Persona saviem spēkiem pārvietoties nevarēja.

Vīrietis vispirms nogādāts Ogres rajona slimnīcā, pēc ārsta apskates – atskurbtuvē. 

Urinē pie svešas kāpņutelpas

29. oktobrī saņemta informācija par vīrieti, kurš, būdams alkohola reibumā, mēģina iekļūt kāda nama kāpņutelpā Ikšķilē, Skolas ielā. Ierodoties notikuma vietā, policisti pamanīja manāmi iereibušu vīrieti, kurš ignorēja vispārpieņemtās uzvedības normas un atklātā veidā kārtoja dabiskās vajadzības neatļautā vietā (urinēja pie ieejas kāpņutelpā). Ar to tika pārkāpts Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldē, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. panta 1. punkts. 1989. gadā dzimušais vīrietis taisnojās, ka atnācis ciemos pie draudzenes, bet nav varējis iekļūt kāpņutelpā. Noskaidrots, ka vīrietis dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas adreses (zudis tiesiskais pamats), ar ko pārkāpts Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 6. panta pirmās daļas 1. punkts. Vīrietim konstatēts 3,64 promiles stiprs alkohola reibums. Ņemot vērā, ka viņš atteicās nosaukt savu dzīvesvietas adresi un atradās stiprā alkohola reibumā, viņš nogādāts Ogres rajona slimnīcā un pēc mediķu apskates – atskurbtuvē. 

Veicot personas mantu pārbaudi, pie viņa atrasta bankas karte uz kādas sievietes vārda. Jautāts, kāpēc pie viņa ir svešas personas bankas karte, vīrietis bravūrīgi atbildēja, ka tā neesot likumsargu darīšana. Viņam tika paskaidrots, ka personu ar visu bankas karti nogādās Valsts policijā apstākļu noskaidrošanai, pēc kā vīrietis kļuva runīgāks un nosauca civilsievas tālruņa numuru, kurai piederot minētā bankas karte. Sazinoties ar sievieti, noskaidrots, ka tā patiesi ir viņas bankas karte un viņa to iedevusi civilvīram. Sieviete lūdza dārgumu ar visu karti nogādāt faktiskajā dzīves vietā Ikšķilē. Vīrietis nogādāts minētajā adresē un nodots 1990. gadā dzimušās civilsievas uzraudzībā. Ņemot vērā, ka viņš izdarīja pārkāpumu, būdams stiprā alkohola reibuma stāvoklī, un līdzās pārkāpuma vietai atradās bērnu laukums «Minku parks», kur tobrīd bija vairāki bērni, kuri varēja redzēt personas darbības, uzsākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots naudas sods 70 eiro apmērā.

Administratīvā pārkāpuma process uzsākts arī par dzīvesvietas nedeklarēšanu, un piemērots naudas sods 30 eiro apmērā. 

Ziņo par beigtu gulbi

29. oktobrī saņemta informācija, ka Ogrē, Pelašķu ielā, ceļa malā guļ beigts gulbis. Apsekojot minēto adresi un tuvāko apkārtni, likumsargi nevienu gulbi nemanīja. Sazinoties ar izsaucēju, noskaidrots, ka divi suņi paņēmuši gulbi un aizskrējuši projām.

Nevēlas dzīvot ar dzērāju...

29. oktobrī saņemta informācija, ka Ogrē, Celtnieku ielā, piedzēries vīrietis apsaukājas. Ierodoties norādītajā adresē, sastaptas divas personas. Vīrietis paskaidroja, ka esot nedaudz iedzēris, bet sieviete paziņoja, ka viņai esot apnicis jau 40 gadu dzīvot laulībā ar veco dzērāju. Ar personām veiktas pārrunas. Vīrietis apsolīja neklaigāt un doties gulēt.