Trešdiena, 29.05.2024 04:26
Maksis, Raivis, Raivo
Otrdiena, 5. decembris, 2023 09:09

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem
Ogres policijas ziņas
Otrdiena, 5. decembris, 2023 09:09

Ogres policijas ziņas

Ogres Vēstis Visiem

Nesniedz informāciju
22. novembrī saņemta informācija par kāda uzņēmuma darbiniekiem, kuri noteiktā termiņā nav snieguši nepieciešamo informāciju. Uzsākts administratīvais process.
Izkrāpj naudu

Saņemta informācija, ka 2. novembrī Tīnūžu pagastā, izmantojot I. uzticēšanos, viņas datorā instalēta programma, ar kuru datoru var vadīt attālināti. Cietusī stāsta, ka sākotnēji viņai piezvanījusī persona runāja krievu valodā ar nelielu akcentu un uzdevās par «Latvijas mobilā telefona» tehniskās nodaļas darbinieku, tad sievietei piezvanīja cita persona, kura savukārt uzdevās par bankas drošības speciālistu. Rezultātā, izmantojot personas datus, paņemti divi tā sauktie ātrie kredīti 1050 eiro apmērā un nauda pārskaitīta kādas citas personas kontā. Savukārt 11. novembrī Birzgales pagastā J. piezvanīja persona un uzdevās par policijas darbinieku, kurš tālāk it kā personu savienoja ar bankas darbinieku. Sarunas laikā pēc šīs personas norādījumiem cietušais savā mobilajā telefonā un datorā ieinstalēja attālinātas piekļuves programmatūru, kā rezultātā, izmantojot cietušā datus un bankas kontu, viņa vārdā noslēgts aizdevuma līgums par 1000 eiro. No cietušā konta nauda vispirms pārskaitīta viņa uzņēmuma kontā, pēc tam kādā bankas kontā Lietuvā.

Abos gadījumos uzsākts kriminālprocess.

Atrod mirušus

22. jūnijā ceļmalas grāvī Madlienas pagastā atrasts miris vīrietis. Nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze, uzsākts kriminālprocess. Šajā pašā dienā savā dzīvesvietā Birzgales pagastā automašīnā «Opel Astra» atrasts miris vīrietis, kurš, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, iespējams, izdarījis pašnāvību. Arī šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess.  

Zog veikalā 

21. novembrī J. veikalā Ogrē, Mednieku ielā, nozaga alkoholisko dzērienu. Uzsākts kriminālprocess.

Sakož suns

22. novembrī no Ķeguma Ogres slimnīcā nogādāta sieviete ar kostu – plēstu brūci kreisajā apakšstilbā. Sievietei iekodis suns un aizskrējis. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Pārdod cigaretes nepilngadīgajam

22. novembrī V. Lielvārdē pārdeva nepilngadīgai personai cigaretes. Uzsākts administratīvais process. 

Zaudē dzīvību ugunsnelaimē 

23. novembrī Turkalnē ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 80 kvadrātmetru platībā. Ierodoties notikuma vietā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki konstatēja, ka netālu no mājas ieejas atrodas cilvēks. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki konstatēja viņa nāvi. Pēc trim ar pusi stundām ugunsnelaime likvidēta. Uzsākts kriminālprocess, policijas darbinieki noskaidro ugunsnelaimes iemeslus un apstākļus.

Uzbrauc stāvošam auto

23. novembrī stāvlaukumā pie mācību iestādes Ogrē, Gunāra Astras ielā, nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca stāvošai automašīnai «Ford Mondeo», pēc kā aizbrauca no negadījuma vietas, nepaziņojot par notikušo policijai.

Uzbāžas sociālajos tīklos 

Saņemta informācija, ka E. Ogres novadā interneta vidē veica nevēlamu, traucējošu un uzbāzīgu saziņu ar E. Uzsākts administratīvais process.

PAŠVALDĪBAS POLICIJA INFORMĒ

Aizmieg zālājā 

21. novembrī saņemta informācija, ka Ogrē, Rīgas ielā, aiz veikala rampas guļ vīrietis. Ierodoties minētajā adresē, guļošā persona jau atradās sēdus pozīcijā. Uzsākot sarunas, vīrietis paskaidroja, ka devies mājās un iemidzis zālājā. Pēc pārrunām viņš devās mājās.

Aitas izbradā Ziemassvētku egles 

21. novembrī saņemta informācija, ka Tomes pagastā no kaimiņu īpašuma atnākušais aitu ganāmpulks izbradā kādai SIA piederošo egļu lauku. Ierodoties izsaukuma adresē, likumsargi sastapa izsaucēju, kurš paskaidroja, ka aitu īpašnieks, ganot aitas, tās nepieskata, kā rezultātā aitas regulāri ganās viņa apsaimniekošanā esošajā īpašumā, kur iestādītas Ziemassvētku egles un attiecīgi stādījumiem var tikt nodarīts kaitējums. Policijas ierašanās brīdī aitas vairs neatradās egļu audzē. Aitu īpašniekam, kurš tobrīd nebija mājās, nodota informācija ar aicinājumu pastiprināt aitu kontroli, lai tās neganītos svešā īpašumā. 

Ziņo par novārdzinātu suni 

21. novembrī saņemta informācija, ka kādās mājās Taurupē, būdā, atrodas novārdzināts suns, kurš pamests jau trīs dienas. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi konstatēja suni, kurš atradās pie ķēdes, bija arī būda. Suns izskatījās nedaudz novārdzis – bija izspiedušās dzīvnieka ribas. Varēja secināt, ka suns pāris dienas nav ēdis, kā arī dzīvniekam acīmredzot bija nosalusi labā ķepa, kuru viņš turēja paceltu gaisā. Noskaidrots, ka suni turējusi ģimene, kura šajā adresē īrējusi māju. Ģimene pirms trim dienām izvākusies, bet suns palicis. Kam dzīvnieks pieder, nav zināms. Minētā informācija nodota Ogres novada Pašvaldības policijas dežūrdaļas darbiniekiem, kuriem dots uzdevums sazināties ar Dzīvnieku patversmes pārstāvjiem.

Konfliktē kaimiņi

20. novembrī saņemta informācija, ka Ogrē, Indrānu ielā, radies konflikts starp kaimiņiem, kuri viens otru nelaiž iekšā dzīvoklī. Ierodoties norādītajā adresē, sastapta persona redzamā alkohola reibumā (nestabila gaita, neadekvāta uzvedība, neskaidra un brīžiem nesaprotama runa, spēcīga alkohola smaka no mutes). Persona kāpņu telpā bļaustījās un dauzījās pie kaimiņu durvīm, taču neviens no kaimiņiem izteikt rakstiskas pretenzijas pret pārkāpēju nevēlējās. Lai personu neatstātu bezpalīdzības stāvoklī uz ielas un lai persona nevarētu nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai sev, vīrietis nogādāts atskurbtuvē.

Uzbrūk garāmgājējiem 

20. novembrī saņemta informācija, ka Ogrē, Skolas ielā, agresīvs vīrietis uzbrūk garāmgājējiem. Ierodoties norādītajā adresē, pie likumsargiem vērsās vīrietis, kurš aicināja viņus ienākt Ogres dzelzceļa stacijā un norādīja uz citu personu, kurai

esot uzbrukts. Ar cietušo veiktas pārrunas, taču miesas bojājumi nav konstatēti un secināts, ka personai nav nepieciešama medicīniskā palīdzība, kā arī nav citu pretenziju. Izsaucējs aprakstīja iespējamo uzbrucēju, kurš bija ģērbies garā, tumšā jakā, un personai bija bārda. Izsaucējs skaidroja, ka vainīgā persona esot devusies Ogres skvēra virzienā pa Brīvības ielas gājēju posmu. Policisti apsekoja norādīto maršrutu, taču nevienu ar minētajām pazīmēm atbilstošu personu nesastapa.

Uztraucas par kaimiņu 

20. novembrī saņemta informācija, ka Ogrē, Mālkalnes prospektā, persona pamanījusi, ka pretējā mājā dzīvojošā kaimiņa dzīvoklī jau piekto dienu deg gaisma un kaimiņš – vecs vīrietis, iespējams, ir miris. Pieklauvējot pie durvīm, tās atvēra vīrietis un paskaidroja, ka viņam viss ir kārtībā un nekāda palīdzība nav nepieciešama.