Piektdiena, 12.04.2024 21:27
Ainis, Jūlijs
Ceturtdiena, 9. jūnijs, 2022 08:54

Ogres slimnīcā sagaidīts 200. mazulis

ogrenet.lv
Ogres slimnīcā sagaidīts 200. mazulis
Ceturtdiena, 9. jūnijs, 2022 08:54

Ogres slimnīcā sagaidīts 200. mazulis

ogrenet.lv

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres slimnīcā pasaulē nācis 200. mazulis –meitenīte, kurai vecāki devuši vārdu Naomi. Nedēļas laikā slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 16 mazuļi, savukārt maijā kopumā Ogrē piedzimuši 33 bērni, informē slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.

Maija mēnesī Ogres rajona slimnīcā stacionēti 462 pacienti un uzņemšanas nodaļā pēc palīdzības griezušies 1053 pacienti. Savukārt pagājušā nedēļā slimnīcā stacionēti 127 pacienti, bet ambulatoro palīdzību saņēmuši 247 pacienti.


Lai gan saslimstība ar Covid – 19 infekciju ir ievērojami mazinājusies, slimnīcas laboratorija turpina veikt polimērķēdes analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai. Pagājušajā nedēļā veikti 159 PĶŖ testi, no kuriem tikai 6 jeb 4% bijuši pozitīvi. Slimnīcas vadītājs atklāj, ka vajadzības gadījumā jaunizveidotajā laboratorijā iespējams noteikt saslimstību arī ar citām slimībām, piemēram, šī brīža biedu pērtiķu bakām.


Veiksmīgi turpina darboties arī rentgena kabinets Lielvārdē, Raiņa ielā 5 (Poliklīnikas ēkā), kuru Ogres rajona slimnīca par saviem finanšu resursiem izveidoja pagājušajā mēnesī. Plānots, ka no jūlija rentgena izmeklējumi tiks veikti noteiktās nedēļas dienās, kas atvieglos pieteikšanās procesu.


Ogres slimnīcā šobrīd ir pieejams ļoti plašas rentgena un radiodiagnostikas iespējas. Ārstniecības iestādē darbojas magnētiskā rezonanse, datortomogrāfs, mamogrāfs un 4 parastie rentgeni. Šo pakalpojumu nodrošināšanai ir nepaciešami kvalificēti speciālisti, tāpēc slimnīcas vadība ir radusi iespēju ar stipendiju atbalstīt un motivēt 3-4 jauniešus, kas vēlētos apgūt radiologa asistenta profesiju un nodrošinātu šī pakalpojuma pieejamību nākotnē.


Mūsdienu tehnoloģijas nodrošina to, ka darbs rentgena kabinetos vairs nav kaitīgs. Modernie rentgena aprāti izmanto pavisam nelielas radiācijas dozas un darbs, kas kādreiz notika izmantojot kaitīgas ķimikālijas, šobrīd ir digitalizēts, norāda Dainis Širovs, atklājot, ka arī radiologa asistenta darba alga ir konkurētspējīga un šie speciālisti ir ne vien pieprasīti, bet arī labi apmaksāti.