Sestdiena, 20.07.2024 18:17
Ramona, Ritma
Trešdiena, 1. marts, 2023 08:07

Ogres slimnīca Ukrainai ziedo auto un medicīnas preces

ogrenet.lv
Ogres slimnīca Ukrainai ziedo auto un medicīnas preces
Trešdiena, 1. marts, 2023 08:07

Ogres slimnīca Ukrainai ziedo auto un medicīnas preces

ogrenet.lv

Šonedēļ no Ogres uz Ukrainu tiek nogādāti Ogres novada pašvaldības, Ogres rajona slimnīcas, pilsētas iedzīvotāju un uzņēmēju sarūpētie ziedojumi Ukrainas karavīriem.

Tos frontē Ukraiņu karavīriem nogādās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, domes deputāti Atvars Lakstīgala, Raivis Uzuls un citi, kas brīvprātīgi piekrituši doties uz kara plosītajiem Ukrainas apgabaliem.


Ogres slimnīca uz Ukrainu nosūtījusi automašīnu “Renault Trafic”, kuras turpmākā lietošana saimnieciskās darbības nodrošināšanai slimnīcā nav nepieciešama. Auto Ukrainā kalpos Ogres sadraudzības pilsētas Čerņihivas slimnīcas vajadzībām, lai ievainotos karavīrus no frontes līnijas pārvadātu uz pilsētas slimnīcu.
Tāpat slimnīca ziedoja medikamentus un medicīnas materiālus 4000 eiro vērtībā un 4 slimnīcas gultas ar matračiem un gultasveļu, kas noderēs pārsiešanas punktos un medicīniskās palīdzības sniegšanas vietās, kuras kara apstākļos mēdz būt izvietotas ārpus slimnīcu telpām.


Lai Ukrainā nonāktu tieši tie medikamenti un medicīnas preces, kas visvairāk nepieciešami, slimnīcas darbinieces, kas saprot Ukraiņu valodu,iesaistījušās informācijas meklēšanā un tulkojušas nepieciešamo preču sarakstus.


Tāpat Slimnīcas personāls ziedojis naudu degvielai ceļam uz Ukrainu.


Gatavojot ziedojumus, Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs uzrunājis arī sadarbības partnerus, kā rezultātā uz Ukrainu nogādāti arī "ArborMedical Korporācija" ziedotie medicīnas materiāli un “General Electric” ziedotā EHO kardiogrāfijas aparatūra. DaiņaŠirova aicinājumam atsaucās arī kāda privātpersona, kas frontes vajadzībām ziedojusi “VolkswagenTouareg” džipu.


“Tā ir kārtējā artava mūsu brāļu tautai Ukrainai, kuri cīnās par savu un mūsu neatkarību,“ norādīja slimnīcas vadītājs.
Pagājušā gada laikā Ogres slimnīca vairākkārt palīdzējusi Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem, gan ziedojot medicīnas materiālus, siltās drēbes un citas noderīgas lietas, gan arī sniedzot medicīnisko palīdzību, pajumti un piedāvājot darba vietas Ukraiņu bēgļiem.