Sestdiena, 20.07.2024 19:49
Ramona, Ritma
Sestdiena, 17. decembris, 2022 09:13

Ogres slimnīcā vairākās nodaļas ieviesta gripas karantīna

ogrenet.lv
Ogres slimnīcā vairākās nodaļas ieviesta gripas karantīna
Sestdiena, 17. decembris, 2022 09:13

Ogres slimnīcā vairākās nodaļas ieviesta gripas karantīna

ogrenet.lv

Ogres slimnīcas Internajā un Ķirurģijas nodaļā ieviesta gripas karantīna. Šajās nodaļās apmeklētāji netiek ielaisti. Izņēmumi ir gadījumos, kad nodaļā stacionētajam pacientam konstatēta smaga saslimšana.

Šajos gadījumos, saskaņojot ar nodaļas ārstiem, pacientu iespējams apmeklēt vienai personai, nodaļā nepavadot ilgāk ar 15 minūtēm.
Apmeklētāji netiek ielaisti arī Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā, taču karantīnas neattiecas uz ģimenes dzemdībām, kuras slimnīcā tiek nodrošinātas, kā ierasts.


Ogres slimnīcas Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā “Pansionāts” šobrīd karantīnu ieviest neplāno. “Pansionātā gandrīz visi aprūpējamie atrodas vienvietīgās istabās, līdz ar to infekciju drauds nav tik liels un slimības gadījumā apmeklētājam ir mazāka iespēja inficēt vairākus klientus vienlaicīgi,” norāda Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.


Sakarā ar aizvadītajās nedēļās vērojamo pacientu skaita pieaugumu, mēdz atkārtoties situācijas, kad gultasvietu trūkuma dēļ pacientiem uz stacionēšanu nākas gaidīt vairākas stundas. Pagājušajā nedēļā slimnīcā stacionētas 125 personas un uzņemšanas nodaļā pēc ambulatorās palīdzības griezušās 236 personas. Lielākoties pacienti pēc palīdzības griezušies slimojot ar Plaušu karsoni, bronhītu un dažādām vīrusu infekcijām. Palīdzība sniegta arī vairākiem bērniem, kurus skāris bronhīts un Elpceļu pataloģijas, portālu Ogrenet informē Dainis Širovs.


Pagājušajā nedēļā mazliet pieaudzis arī ar Covid – 19 infekciju saslimušo pacientu skaits. Nedēļas laikā infekcija konstatēta 9 pacientiem un 2 darbiniekiem.