Trešdiena, 24.04.2024 02:04
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Piektdiena, 23. septembris, 2022 10:00

Pagriezt laiku atpakaļ var arī bez skalpeļa

Ogres Vēstis Visiem
Pagriezt laiku atpakaļ var arī bez skalpeļa
Tatjana Ļahovoja var palīdzēt novecot skaisti. Dzintras Dzenes foto.
Piektdiena, 23. septembris, 2022 10:00

Pagriezt laiku atpakaļ var arī bez skalpeļa

Ogres Vēstis Visiem

Estētiskā medicīna ir nozare, kas palīdz ne vien uzlabot ārējo izskatu, bet arī novērst dažādas veselības problēmas. Jau mēnesi saņemt šo pakalpojumu iespējams arī Ogres slimnīcā. To sniedz ukraiņu ārste dermatoloģe Tatjana Ļahovoja, kura ir augstas klases speciāliste un estētiskajā medicīnā strādā jau vairāk nekā 20 gadu.

Dermatoloģe Tatjana Ļahovoja piedāvā tādus pakalpojumus kā biorevitalizāciju, kontūrplastiku ar filleru palīdzību, biostimulāciju un liftingu, kā arī botulīna toksīna injekcijas un hiperhidrozes ārstēšanu. Darbā tiek izmantoti augstākās klases preparāti, kas ražoti ASV un Vācijā, bet cenas ir krietni zemākas, nekā par šādiem pakalpojumiem galvaspilsētā, kur turklāt vēl jāpierēķina laiks un ceļa izdevumi.


Estētiskā medicīna – dzīves aicinājums
«OVV» jau rakstīja, ka, bēgot no Severodoneckas kara plosītajā Ukrainā, ārstu pāris Tatjana un Vladimirs nonāca Ogrē. Šobrīd abi pieredzējušie mediķi darbu raduši SIA «Ogres rajona slimnīca» un ir pateicīgi gan slimnīcas vadībai, gan kolektīvam, jo Ogre tagad kļuvusi arī par viņu mājām, kur dzīve jāsāk faktiski no nulles.

Vladimirs ir augstākās klases ķirurgs, bet Tatjana priecājas par iespēju slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas paspārnē izveidot estētiskās medicīnas kabinetu. Savulaik, pabeidzot universitāti, viņa ieguva kardiologa diplomu. Trīs gadus nostrādāja intensīvajā kardioloģijā un tad nejauši pirms 22 gadiem, saskaroties ar estētisko medicīnu, saprata, ka tā ir joma, kam vēlas veltīt savu turpmāko darba dzīvi. Viņa Severodoneckā bija nodibinājusi un izveidojusi savu estētiskās medicīnas centru, kur strādāja kā ārste un estēte. Diemžēl šobrīd no minētā centra palikušas vien drupas. Tatjanai ir visas nepieciešamās atļaujas, lai savā iemīļotajā nozarē varētu strādāt arī Latvijā. Viņa nemitīgi papildinājusi zināšanas dažādos kursos, sekojot šīs nozares aktualitātēm, strādā ar visā pasaulē atzītiem preparātiem.


Var mainīt vecuma radītās sekas
«Neesmu ķirurģe, tas ir terapeitiskais virziens – estētiskā medicīna, ārstnieciskā kosmetoloģija. Šī joma ir sasniegusi ļoti augstu līmeni, kad bez operatīvas iejaukšanās var izmainīt vecuma radītās sekas, un tās nav tikai grumbas, bet ādas kvalitātes uzlabošana kopumā. Pats pirmais ir konsultācija. Nereti pie manis atnāk paciente un nosauc procedūru, par kuru izlasījusi žurnālā un ko viņai noteikti vajagot. Piedāvāju pastāstīt, kas no rīta, paskatoties spogulī, sabojā garastāvokli, un, no tā vadoties, tad arī nosakām tālāko ārstēšanu. Arī šī ir ārstniecība – jūs taču, aizejot pie citiem speciālistiem, paši sev nenosakāt diagnozi un zāles, vai ne,» smaidot jautā Tatjana.


Var aizkavēt matu izkrišanu
Pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Piemēram, mezoterapija ietver darbu ne tikai ar sejas ādu, bet arī matiem un ķermeni. Šobrīd ļoti daudzi vēršas pie mediķiem ar sūdzībām par pastiprinātu matu izkrišanu pēc pārslimotās «Covid-19» infekcijas. «Protams, var iekšķīgi lietot vitamīnus, mikroelementus, taču tie nesniedz tik labu rezultātu kā tad, ja šos vitamīnus ievada tieši mata folikulā. Procedūra nav sāpīga, un to var pielietot ne tikai pēc «Covid-19», bet arī jebkurā citā gadījumā, ja rodas alopēcija jeb pastiprināti izkrīt mati. Protams, ja cilvēkam vispār nav matu, kas saistīts ar ģenētiku vai hormoniem, mezoterapija nelīdzēs, bet, ja mati vēl tikai sāk atkāpties, procesu var aizkavēt tā sākuma fāzē. Kursā ir trīs četras procedūras, un ar tām pietiek gadam. Būtībā, kosmetologs cīnās jau ar sekām, ko nereti var novērst, likvidējot pamatslimību. Ir situācijas, kad nepieciešams veikt analīzes, apmeklēt citus speciālistus, un ir parocīgi, ka to var izdarīt tepat, Ogres slimnīcā,» saka Tatjana.


Āda jāsagatavo ziemai
Rudens – ziemas sezonas sākums ir vislabākais laiks sagatavot ādu aukstajam gada laikam. Tie ir dažādi pīlingi, kas ar speciālu skābju palīdzību atjauno ādas virsējo kārtu, ādas krāsu, izlīdzinot pigmentāciju. Šūnas sāk dalīties un atjaunoties. «Jaunībā tas notiek fizioloģiski. Vecumdienās šie procesi ir lēni, un šīs skābes tos iekustina, un ādas atjaunošana turpinās. Kurss nepieciešams reizi gadā, un to var sākt jau šobrīd. Svarīga arī ādas keratomu profilakse. Slimnīcā pieejams dermoskops, un, ja rodas kādas aizdomas, pirms procedūras veikšanas veidojumus iespējams pārbaudīt. Ja nepieciešams, nosūtu pie onkologa,» stāsta Tatjana.


Palūdz atgūt sejas formu
Estētiskās medicīnas speciāliste stāsta, ka atjauninošas procedūras ietver arī botulīna terapiju full face – visai sejai. «Tas nozīmē, nevis noņemt kādu grumbu vai «vārnu kājiņas», lai gan darām arī to, bet gan ar mūsdienu botulīna terapijas palīdzību atslābināt muskuļu tonusu, kuru vektors vērsts uz leju un rada ādas noslīdējumus. Botulīna injekcijas aktivizē elevatora muskuļus. Rodas kopējs sejas un kakla liftings, saglabājot muskuļu aktivitāti – nav nekādu «akmens seju», mīmika turpina darboties, kā ierasts. Maldīgs ir priekšstats, ka botulīns domāts vien, lai izlīdzinātu grumbas pierē un palielinātu lūpas. Arī filleru ievadīšana nav tikai sejas apjoma palielināšanai. Gluži pretēji – tie palīdz aizpildīt noslīdējumus, un seja atgūst savu kādreizējo formu.

Ir arī diegu liftings, kas palielina ādas elastību. Diegi uzsūcas un baro ādu, vienlaikus to savelkot un nostiprinot. Man nereti jautā, vai šīs procedūras neizraisa pieradumu, nē, neizraisa, vien uz kādu laiku palēnina fizioloģiskos procesus. Tēlaini sakot, ar katru procedūru, kad par sevi rūpējies, novecošanas procesu palēnini, vecumam tiek nozagts kāds gads un izskatīsies labāk. Tā vairāk ir psiholoģiska atkarība, jo cilvēks pierod pie sava atjauninātā izskata un vēlas tādu atkal. Pēc šī perioda fizioloģiskie procesi atsākas no tās atkal,» saka Tatjana.


Palīdz apturēt pastiprinātu svīšanu
Ārste stāsta, ka ir vēl kāda lieta, kas pacientam sagādā dažādas neērtības. Tā ir hiperhidroze jeb pastiprināta plaukstu, kāju, padušu svīšana. «Ir gadījumi, kad sviedri sitas cauri pat vējjakai. Arī te var līdzēt botulīna terapija, ko nepieciešams veikt reizi septiņos – deviņos mēnešos. Tā ir tikai viena dūriena procedūra. Bijuši pacienti, kuriem triju četru gadu laikā pēc šīm procedūrām pārmērīgā svīšana izzūd,» skaidro Tatjana.


Novecot skaisti
«Drīzumā gatavojos veikt arī lāzerprocedūras. Tas būs virspusējais pīlings, pēc kura nav nepieciešams atrasties stacionārā. Pareizi pielietotas estētiskās medicīnas procedūras neizraisa praktiski nekādus sarežģījumus, vien reizēm injekciju vietā var rasties neliels zilumiņš, ko var nomaskēt ar tonālo krēmu un turpināt ikdienas gaitas. Visi preparāti, ar kuriem strādāju, ir gadiem pārbaudīti. Protams, novecošanu uzveikt neviens nav spējis, neviena procedūra neatgriezīs jaunību, un būtu muļķīgi pusmūžā censties izskatīties pēc meitenes, bet sieviete var būt skaista arī 50–60 gados. Novecošanas pazīmes maina arī savulaik ļoti skaistu seju, un, ja tās iespējams novērst, atjaunot sejas proporcijas, skaistumu var saglabāt vēl ļoti ilgi. Estētiskā kosmetoloģija sniedz iespēju novecot skaisti,» saka Tatjana Ļahovoja.


Pierakstīties uz pieņemšanu pie estētiskās medicīnas ārstes Tatjanas Ļahovojas var, zvanot Ogres slimnīcas Ambulatorās nodaļas reģistratūrai pa tālruni: 20390088, kā arī elektroniski –ogresslimnica.lv.

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem