Ceturtdiena, 18.04.2024 04:45
Jadviga, Laura
Svētdiena, 6. novembris, 2022 09:00

PII "Dzīpariņš" dāvina Ogres slimnīcas mazākajiem apmeklētājiem "Drosmes kasti"

ogresnovads.lv
PII "Dzīpariņš" dāvina Ogres slimnīcas mazākajiem apmeklētājiem "Drosmes kasti"
Svētdiena, 6. novembris, 2022 09:00

PII "Dzīpariņš" dāvina Ogres slimnīcas mazākajiem apmeklētājiem "Drosmes kasti"

ogresnovads.lv

1.novembrī Ogres rajona slimnīcas Uzņemšanas nodaļa saņēma dāvinājumu – "Drosmes kasti" – 450 eiro vērtībā, ko rudens gadatirgū saziedojuši pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Dzīpariņš" kolektīvs – vecāki, bērni un darbinieki.

Drosmes kastē ir dažādas rotaļlietas, zīmēšanas, krāsošanas piederumi, mīkstās mantiņas dažādām gaumēm un interesēm, lai iepriecinātu mazākos slimnīcas apmeklētājus.

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs pateicās PII "Dzīpariņš" vadībai un iestādes vecāku padomei par vērtīgo iniciatīvu, uzsverot, ka “Drosmes kaste” iepriecinās un radīs prieku daudziem bērniņiem: "Katru gadu ambulatoro palīdzību saņem apmēram 1800 bērni, bet nodaļā katru gadu ārstējas ap 400 bērniem. Bērniem dažkārt ir ļoti bail no mediķiem, no baltiem halātiem, špricēm, kā arī sāpīgām procedūrām. “Drosmes kaste” uzmundrinās un iedrošinās mazākos Ogres rajona slimnīcas pacientus. Priecājamies, ka viena Ogres novada iestāde palīdz citai iestādei."

Agate Jesikeviča, PII “Dzīpariņš” padomes vadītāja, stāsta, ka ideja radusies PII "Dzīpariņš" vadītājai Ivetai Valainei. "Bērni kopā ar vecākiem rudens gadatirgum sagatavoja dažādus gardumus, nieciņus, ko paši bērni varēja iegādāties. Gadatirgus laikā tika dota iespēja ziedot labam mērķim – "Drosmes kastes" izveidei. Vēlējāmies visi kopā paveikt labu darbu pilsētai, kurā dzīvojam, un Ogres slimnīcai, kuru paši apmeklējam kopā ar mūsu bērniem, tāpēc Rudens gadatirgū ikvienam tika dota iespēja ziedot un dot savu artavu “Drosmes kastes” izveidei. Bērnu atsaucība bija liela," stāsta A.Jesikeviča.

PII "Dzīpariņš" vadītājas vietniece Lāsma Jaguškina stāsta, ka bērni lepojas ar iespēju palīdzēt un sniegt atbalstu saviem vienaudžiem: "Šis ir jauks piemērs, kā varam palīdzēt Ogres rajona slimnīcai, iepriecinot pašus mazākos tās apmeklētājus. Tuvojas Latvijas dzimšanas diena, un šis ir brīnišķīgs veids, kā atzīmēt svētkus – darot labus darbus savai pilsētai un novadam."

Arī pagājušajā gada decembrī PII "Dzīpariņš" rīkoja ziedojumu akciju, veidojot "Drosmes kasti", kas tika ziedota Bērnu klīniskā universitātes slimnīcai. PII "Dzīpariņš" kolektīvs atzīst, ka šī akcija nu jau kļuvusi par tradīciju, ko ir vērts turpināt, parādot bērniem, ka jāpalīdz, jādara labi darbi un jāvairo labestība.