Sestdiena, 20.07.2024 19:00
Ramona, Ritma
Svētdiena, 18. februāris, 2024 15:33

Plosās vīrusi – slimnīcā vairāk pacientu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Plosās vīrusi – slimnīcā vairāk pacientu
Svētdiena, 18. februāris, 2024 15:33

Plosās vīrusi – slimnīcā vairāk pacientu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Ogres slimnīcā palielinājies pacientu skaits, kuri noķēruši dažādus vīrusus. Joprojām aktuāls jautājums ir arī slidenās ietves, kuru dēļ daudziem nācies meklēt palīdzību medicīnas iestādes Uzņemšanas nodaļā.
SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informē, ka janvārī Ogres slimnīcā uzņemti 488 stacionārie pacienti (līgumā ar Nacionālo veselības dienestu mēnesī paredzēts uzņemt 484 pacientus), bet Uzņemšanas nodaļā vērsušies 1134 pacienti. Janvārī Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 35 bērniņi – 18 zēni un 17 meitenes. 

Februāris sācies ar dažādu elpceļu un iekaisīgu slimību uzliesmojumu – pirmdienas rītā slimnīcā nebija nevienas brīvas vietas. Kopumā aizvadītajā nedēļā ambulatori ārstēts 121 akūts pacients, Uzņemšanas nodaļā palīdzība sniegta vidēji 40 pacientiem dienā, bet Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši septiņi bērniņi.

D. Širovs norāda, ka Nacionālais veselības dienests apmaksā tikai 98 gultasvietas un tikai pēdējos gados saņemta apmaksa par reālo pacientu skaitu. Turklāt, piemēram, pērn četras reizes vajadzēja rakstīt vēstuli Nacionālajam veselības dienestam, lai saņemtu samaksu par pārstrādi. Šis gads sācies cerīgi – finansējums slimnīcas darba nodrošināšanai ir pietiekams. 

Mediķi nevienu pacientu slimnīcā nepatur ilgāk, nekā tas nepieciešams, – jau Uzņemšanas nodaļā veic analīzes, ultrasonogrāfiju, ja nepieciešams, arī datortomogrāfiju, lai ātri, precīzi noteiktu diagnozi un nekavējoties varētu uzsākt ārstēšanu. Vidējais pacienta ārstēšanās ilgums slimnīcas stacionārā ir 4,88 dienas. 

Aizvadītās nedēļas nogalē slimnīcā vērsušies pacienti ar dažādām traumām, kas gūtas, gan krītot uz slidenām ietvēm, gan sportojot. Kāds puisis un 2013. gadā dzimusi meitene salauzuši pirkstu, spēlējot volejbolu, bet 1976. gadā dzimušam vīrietim uzkritis baļķis, un viņš guvis abu apakšdelmu kaulu bojājumus. Savukārt 1996. gadā dzimusi sieviete kritusi uz slidenas ietves un, iespējams, sabojājusi menisku. Uz ledus paslīdējusi un kritusi vēl kāda persona, salaužot spieķa kaulu. Spieķa kaulu krītot salauzusi arī 1933. gadā dzimusi sieviete, bet 1975. gadā dzimis vīrietis kritis un guvis šķembainu pēdas lūzumu. 1985. gadā dzimusi sieviete kritusi, slidojot Ledus hallē, un sasitusi galvu. Slimnīcā no Saulkalnes nogādāts arī kāds 1955. gadā dzimis vīrietis, kurš sūdzējies celtniekiem par skaļumu un savu māju kāpņu telpā saņēmis sitienu pa pieri, kā rezultātā guvis galvas sasitumu, smadzeņu satricinājumu un sistu brūci pierē. Cietušais alkoholiskos dzērienus nebija lietojis. Savukārt 1991. gadā dzimis vīrietis labojis auto, uzkarsis antifrīzs, atsprādzis korķis, un viņš apdedzinājis apakšdelmu, bet 1981. gadā dzimis vīrietis, būdams alkohola reibumā, salauzis pēdu. 1999. gadā dzimis vīrietis Ogrē sakāvies ar nepazīstamu personu un guvis deguna kaula lūzumu. Cietušajam konstatēts 3,87 promiles stiprs alkohola reibums. Slimnīcā nogādāts arī nepilngadīgs bērns, kuram uzkritušas durvis, un viņš guvis brūci pēdā. 

Palīdzība sniegta arī personām ar vidusauss iekaisumu, kuņģa – zarnu trakta problēmām, gastrītu, akūtu respiratoro vīrusa infekciju, cistītu un citām vīrusa vai iekaisīgām saslimšanām.