Pirmdiena, 24.06.2024 07:43
Jānis
Trešdiena, 2. augusts, 2023 12:59

Rīt notiks CSDD rīkota diskusija "Bērnu drošība uz ceļiem. Ko darīt vecākiem un sabiedrībai?"

CSDD Komunikācijas departaments
Rīt notiks CSDD rīkota diskusija "Bērnu drošība uz ceļiem. Ko darīt vecākiem un sabiedrībai?"
Trešdiena, 2. augusts, 2023 12:59

Rīt notiks CSDD rīkota diskusija "Bērnu drošība uz ceļiem. Ko darīt vecākiem un sabiedrībai?"

CSDD Komunikācijas departaments

Rīt, 3. augustā plkst. 10.00 tiešraidē ziņu portālā "Delfi.lv" notiks VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Valsts policijas uzsāktās satiksmes drošības kampaņas "Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme" ietvaros organizēta diskusija par pieaugušo, īpaši vecāku, priekšzīmes nozīmi, veidojot drošus bērnu paradumus uz ceļa.

Vasaras mēnešos aug satiksmes intensitāte, kur liela ietekme ir dažādiem mikromobilitātes braucamrīkiem, ar kuriem labprāt pārvietojas arī bērni. 2023. gada pirmo sešu mēnešu dati par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cieš bērni, ir skaudri. Proti, CSDD dati atklāj - kā pasažieri cietuši 127 bērni, kā gājēji - 78 bērni. Tikmēr Valsts policija norāda, ka līdz šī gada jūnijam ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti bērni līdz 18 gadiem, salīdzinot ar identisku periodu pērn, ir audzis par 18%. Arī Bērnu slimnīcas mediķi norāda, ka situācija ar katru gadu tikai pasliktinās. Tāpat pieaug bērnu skaits, kas guvuši traumas, pārvietojoties un krītot no dažādiem mikromobilitātes rīkiem.

Bērni raugās uz vecāku piemēru un pārņem pieaugušo paradumus arī tad, kad runa ir par rīcību un paradumiem ceļu satiksmē. Diskusijā runās par pieaugušo, īpaši vecāku, priekšzīmīgas rīcības ceļu satiksmē nozīmi, tā veidojot arī drošus bērnu paradumus uz ceļa. Eksperti diskutēs par to, kas līdz šim ir mainījies ceļu satiksmē un kas tajā jāuzlabo; kāpēc pieaugušie aizvien pieļauj kļūdas un kas būtu jāmaina, lai bērnu atrašanās uz ceļa kļūtu drošāka, mazinoties ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kuros iesaistīti bērni, kā arī pacientu skaitam Bērnu slimnīcā, kuri vēršas pēc palīdzības ar dažādām traumām, kas gūtas gan kā pasažieriem, gan gājējiem vai pārvietojoties ar kādu no mikromobilitātes braucamrīkiem. Tāpat eksperti dalīsies ar padomiem vecākiem, ko darīt, lai veidotu noturīgus un drošus bērnu paradumus uz ceļa.

Diskusijā "Bērnu drošība uz ceļiem. Ko darīt vecākiem un sabiedrībai?" piedalīsies:

- CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks

- Bērnu slimnīcas bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs, Latvijas bērnu ķirurgu asociācijas prezidents Jānis Upenieks

- Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas bērnu psihiatre Karīna Beinerte

- Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics

- TV, radio raidījumu vadītāja, divu bērnu mamma Rūta Dvinska

Diskusijas tiešraide būs pieejama portālā “Delfi.lv”, kā arī CSDD, Bērnu slimnīcas, Valsts policijas un “If Apdrošināšana” kontos sociālajā tīklā "Facebook":

- CSDD: https://www.facebook.com/csddlatvia

- Bērnu slimnīca: https://www.facebook.com/bernuslimnica

- Valsts policija: https://www.facebook.com/Valsts.policija

- “If Apdrošināšana”: https://www.facebook.com/IfApdrosinasana

Par satiksmes drošības kampaņu "Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme"

Piemērs jeb priekšzīme, kādu pieaugušie, īpaši vecāki, demonstrē ilgtermiņā, viņu pašu attieksme attiecībā uz satiksmes drošības un savstarpējās cieņas jautājumiem, neizbēgami atsaucas arī uz bērniem un jauniešiem un viņu izpratni par drošību ceļu satiksmē. Ar mērķi veidot izpratni par pieaugušo atbildību bērnu un jauniešu satiksmes drošības nodrošināšanā, kas ilgtermiņā samazinātu ceļu satiksmē cietušo bērnu un jauniešu skaitu un palielinātu bērnu un jauniešu skaitu, kuri lieto drošības līdzekļus, piemēram, bērnu sēdeklīšus, ķiveres, atstarotājus u.tml., š.g. 27. jūlijā CSDD, Bērnu slimnīca un Valsts policija uzsāka kampaņu “Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme”, kas aicina visus pieaugušos, bet jo īpaši vecākus, atcerēties, ka bērni no viņiem mācās, arī, kad runa ir par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un drošu rīcību uz ceļiem.

Kampaņa vērš uzmanību uz 3 būtiskām situācijām ceļu satiksmes negadījumos, kuros cieš bērni, aicinot vecākus lietot bērna vecumposmam atbilstošu autosēdeklīti līdz viņš sasniedz 150 cm augumu, bērnu vienmēr tajā piesprādzējot; aicinot ievērot, ka bērniem līdz 12 gadiem, pārvietojoties ar mikromobilitātes līdzekļiem, ķivere jālieto obligāti, un tā ir ieteicama ikvienam velobraucējam; aicinot izglītot bērnus, ka līdz 14 gadu vecumam ar elektroskrejriteni nedrīkst braukt, un tas ir transportlīdzeklis 1 personai.

Kampaņas "Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme" video klips ir pieejams šeit:Kampaņu organizē CSDD sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Valsts policiju un “If Apdrošināšana”. Kampaņa tiek finansēta no CSDD un Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.