Ceturtdiena, 20.06.2024 12:48
Maira, Rasa, Rasma
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 09:35

Sabiedriskais darbs par kautiņu naktsklubā

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Sabiedriskais darbs par kautiņu naktsklubā
Unsplash.com
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 09:35

Sabiedriskais darbs par kautiņu naktsklubā

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Attiecību skaidrošana ar fiziskā spēka pielietošanu daudziem, šķiet, kļuvusi teju par dzīves normu, taču, izvēloties šādu metodi, vienmēr jārēķinās, ka sekas var būt neprognozējamas un par izdarīto var nākties atbildēt.

Zemgales rajona tiesa Jelgavā 16. maijā atklātā tiesas sēdē iztiesāja krimināllietu Daumanta A. (vārds mainīts) apsūdzībā par tīšu vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu Fēliksam B. (vārds mainīts). 

Iztiesāšanas gaitā noskaidrots, ka Daumants 2023. gada 11. februārī pulksten 3.36 atpūtās kādā naktsklubā, kur, dusmu vadīts, nolūkā nodarīt miesas bojājumus, uzbruka Fēliksam un, pieļaujot dažāda smaguma miesas bojājumu nodarīšanas iespēju, tīši iesita vienu reizi ar kreisās rokas dūri pa sejas labo pusi un tīši iesita vienu reizi ar labās rokas dūri pa sejas kreiso pusi. Pēc sitienu saņemšanas, Fēlikss, krītot uz aizmuguri, ar ķermeņa kreiso pusi uzkrita uz grīdas paaugstinājuma sliekšņa.

Ar šādām darbībām Daumants nodarīja Fēliksam tīšus vidēja smaguma miesas bojājumus, kas izraisīja ilgstošu veselības traucējumu uz laiku virs 21 dienas – galvas sasitumu ar apakšžokļa lūzumu kreisajā pusē, trīs augšžokļa, trīs apakšžokļa zobu mežģījumu, labā augšžokļa kaulu lūzumu, deguna kaulu un deguna starpsienas lūzumus, spārnkaula spārnveida izauguma lūzumu un krūškurvja kreisās puses sasitumu ar 9. ribas lūzumu.

Tiesa nolēma atzīt Daumantu par vainīgu viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar sabiedrisko darbu uz 100 stundām. Nolemts arī piedzīt no Daumanta Fēliksa labā materiālā kaitējuma kompensāciju 2683 eiro apmērā, cietušais gan bija prasījis morālo kompensāciju četru tūkstošu eiro apmērā. Tiesa nolēma piedzīt no Daumanta arī Fēliksam izmaksāto valsts kompensāciju 1550 eiro apmērā. 

Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un ir stājies spēkā.