Pirmdiena, 17.06.2024 19:24
Artis, Artūrs
Trešdiena, 27. marts, 2024 15:06

Sagaidīts gada simtais bērniņš

Sagaidīts gada simtais bērniņš
Trešdiena, 27. marts, 2024 15:06

Sagaidīts gada simtais bērniņš

Daudzi jaunie vecāki arī šogad izvēlējušies laist pasaulē mazuli Ogres rajona slimnīcas Dzemdību nodaļā, kur aizvadītajā nedēļā piedzimuši 15 bērniņi un sagaidīts arī šā gada simtais mazulis.

Pērn simtais bērniņš Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts 23. martā, bet šogad – jau 10. martā, kad pulksten 20.06 madlieniešu Anastasijas un Dāvja ģimenē piedzimusi meitiņa Melisa. Jaundzimusī svērusi 2774 gramus un bijusi 49 centimetrus gara. Melisai ieraudzīt šo pasauli palīdzēja Dzemdību nodaļas ginekoloģe – dzemdību speciāliste Dr. Inese Upeniece, vecmāte Dace Čakova, pediatre Dr. Alise Jakovļeva,  medicīnas māsa Anna Mihno un māsu palīdze Biruta Vovčenko.

Kā jau ierasts, piemiņai par šo svarīgo notikumu Ogres rajona slimnīcas vadība dāvāja jaundzimušā krekliņu ar uzrakstu «Esmu dzimis Ogres rajona slimnīcā!», vēlot Melisai stipru veselību un vecākiem mīlestību, viņu audzinot!

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs ir gandarīts, ka Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļas darbs ir pamanīts un tiek atzinīgi vērtēts arī Veselības ministrijā. Slimnīcas vadītājs norāda, ka aizvadītajā nedēļā Veselības ministrijā notikusi sanāksme saistībā ar slimnīcu Dzemdību nodaļu tīkla attīstību valstī. «Pateicoties tam, ka esam piesaistījuši ļoti kvalificētu personālu, Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā pērn bijis tikai par 10 dzemdībām mazāk nekā Latvijas otras lielākās pilsētas Daugavpils slimnīcas Dzemdību nodaļā. Daugavpilī pasaulē pērn nākuši 545 bērniņi, Ogrē – 535,» gandarījumu pauž D. Širovs. Ogres slimnīcai arī turpmāk būs vieta plānotajā Dzemdību nodaļu tīklā – faktiski nevienu Dzemdību nodaļu nav plānots slēgt, taču svarīga ir droša vide – lai dzemdības notiktu tur, kur pieejami speciālisti un spēcīga operatīvā ginekoloģija. Ogres slimnīca šajā ziņā savā reģionā ir līdere – te ik dienas tiek veiktas vairākas ginekoloģiskas operācijas un strādā pieredzējuši, kvalificēti speciālisti. D. Širovs piebilst, ka jau drīzumā, atklājot jauno Dzemdību nodaļu, dzemdību skaits Ogres slimnīcā varētu vēl vairāk pieaugt. Savukārt, šai nodaļai pārceļoties uz jaunām telpām, tās līdzšinējās telpās būs iespējams no saimniecības korpusa pārcelt Hemodialīzes nodaļu un sniegt šo pakalpojumu arī pacientiem, kuri atrodas Reanimācijas nodaļā. 

«Esmu gandarīts arī par šā brīža veselības ministra Hosama Abu Meri attieksmi pret reģionālajām slimnīcām – pēc ilgiem gadiem no Veselības ministrijas puses ir atbalstoša, nevis graujoša attieksme. Ņemot vērā ministra ieinteresēto attieksmi konstruktīvā jautājumu risināšanā, mūsu teiktajā sāk ieklausīties arī Veselības ministrijas un iestāžu ierēdņi un ir pavisam cita, saprotoša, attieksme, ja rodas kādas neskaidrības par plāniem, skaitļiem. Ja ir kādas problēmas, tās tiek risinātas. Domāju, tas ir ministra nopelns, » saka D. Širovs.