Sestdiena, 13.07.2024 22:02
Margarita, Margrieta
Otrdiena, 12. decembris, 2023 21:12

Slimnīcā aukstā laikā mazāk pacientu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Slimnīcā aukstā laikā mazāk pacientu
Foto - arhīvs
Otrdiena, 12. decembris, 2023 21:12

Slimnīcā aukstā laikā mazāk pacientu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Lai gan vadoties no loģikas, vajadzētu būt pretēji, bet līdz ar auksto laiku Ogres slimnīcā ievietoto pacientu skaits ir samazinājies. Tam skaidrojums – cilvēki mazāk slimo ar dažādiem vīrusiem, kas bija aktuāli siltākā un mitrākā laikā. 

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs skaidro, ka, ja atbilstoši līgumam, kas noslēgts ar Nacionālo veselības dienestu, nedēļā paredzēts uzņemt 104 pacientus, tad aizvadītajā nedēļā slimnīcā ievietots tikai 81 pacients. Attiecīgi visās slimnīcas nodaļās pieejamas brīvas vietas. Arī Uzņemšanas nodaļā palīdzība sniegta vidēji 29 pacientiem dienā jeb 201 nedēļā, kas arī ir mazāk nekā citkārt. 

D. Širovs stāsta, ka aizvadītajā nedēļā faktiski nav bijis traumu, kas saistītas ar ziemīgajiem laika apstākļiem, vien griezta apakšdelma brūce, ko persona guvusi, iekrītot sniega kupenā. Savukārt 2004. gadā dzimis bērns guvis traumu – rokas sasitumu, braucot ar ragavām, bet vēl kādu personu parāvis saitē vests suns. 

Bijis arī ceļu satiksmes negadījums, kad 1981. gadā dzimis vīrietis guvis smadzeņu satricinājumu, negadījuma brīdī izsprāgstot drošības spilvenam. 

Citas traumas lielākoties ir sadzīviska rakstura – rokas lūzums, pēdas, potītes lūzums, šķembains plaukstas kaula lūzums, astes kaula lūzums. Kāda persona iegriezusi plaukstā ar medību nazi, cita guvusi traumu, strādājot ar frēzi. Slimnīcā nogādāts arī bērns, pret kuru jau kopš piedzimšanas vardarbīgi izturas māte. Bērnam konstatēti virspusēji augšdelma sasitumi, apakšstilba sasitums, virspusēja hematoma. 

Slimnīcā nogādāts arī pacients ar hipertensiju, urīnceļu infekciju. 

Aizvadītajā nedēļā uzņemti septiņi «Covid-19» pacienti – pa kādam katrā nodaļā, izņemot Dzemdību nodaļu. Visos gadījumos vīruss ir vieglā formā un atklāts kā blakus saslimšana. Šos pacientus izolē un ārstē atsevišķās palātās, pārvest uz specializētu klīniku nav bijis nepieciešams. Arī personāla vidū šī saslimšana nav īpaši izplatīta. 

Savukārt Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā aizvadītajā nedēļā piedzimuši septiņi bērniņi, un kopumā šogad Ogres slimnīcā pasaulē nākuši 495 mazuļi. Slimnīcas vadītājs prognozē, ka šonedēļ varētu sagaidīt šā gada Ogres slimnīcā dzimušo 500. bērniņu.