Trešdiena, 29.05.2024 05:39
Maksis, Raivis, Raivo
Trešdiena, 5. aprīlis, 2023 11:37

Slimnīcai sola atmaksāt pērnā gada parādu

Dzintra Dzene
Slimnīcai sola atmaksāt pērnā gada parādu
LETA
Trešdiena, 5. aprīlis, 2023 11:37

Slimnīcai sola atmaksāt pērnā gada parādu

Dzintra Dzene

Ogres slimnīcā rakstiski saņemts Nacionālā veselības dienesta solījums atmaksāt nesamaksāto naudu par pērn pārpildīto pacientu ārstēšanas plānu. Iespējams, arī šogad slimnīca var pārsniegt plānoto pacientu skaitu.


Ogres rajona slimnīca 2022.gadā pārpildīja pacientu plānu, jo «Covid –19» pandēmijas laikā atslogoja Pierīgas un Rīgas slimnīcas, uzņemot šeit pacientus, kuriem nebija «Covid –19» infekcija. Tādējādi ārstēja par 51 pacientu vairāk, nekā līgumā paredzēts. Naudas izteiksmē tas ir aptuveni 40 tūkstoši eiro. SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs stāsta, ka no Nacionālā veselības dienesta saņemts rakstisks apliecinājums, ka šī summa tiks atmaksāta, par ko mediķiem ir prieks.


To, vai šogad izdosies iekļauties plānotajā pacientu skaitā, kas saskaņā ar līgumu ir 411 pacienti mēnesī, rādīs laiks, taču, piemēram, martā slimnīcā uzņemti 507, no kuriem akūti pacienti ir 467. D.Širovs norāda, ka, iespējams, šis skaits gada griezumā izlīdzināsies, jo ir periodi, kad cilvēki slimo mazāk. Martā slimnīcā ambulatori vērsušies 843 pacienti, bet slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē sagaidīti 40 mazuļi.


Savukārt pagājušajā nedēļā Ogres slimnīcā stacionēti 117 pacienti, ambulatori vērsušie 198 pacienti un piedzimuši 12 bērniņi. Aizvadītajā nedēļā uzņemti arī vairāki «Covid – 19» pacienti, taču nevienu nav bijis jāpārved uz specializēto medicīnas iestādi. Lielākoties gūtas dažādas sadzīviska rakstura vai sporta traumas. Diemžēl daudzi slimnīcā nonāk, pārmērīgi aizraujoties ar alkoholiskajiem dzērieniem. Tā, piemēram, no Lielvārdes stacijas atvesta kāda sieviete, kura uzgaidāmajā zālē uz grīdas izgulēja 3,71 promili stipro alkohola reibumu. Diemžēl vai ik nedēļu mediķu palīdzība nepieciešama arī nepilngadīgajiem. Slimnīcā nogādāta 2014.gadā dzimusī meitene, kuru zemē nogrūdis klases biedrs un vienu reizi ar kāju iespēris pa pieri, kā rezultātā cietusī guvusi galvas sasitumu.