Otrdiena, 21.05.2024 14:27
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Trešdiena, 15. maijs, 2024 10:08

Sodīts Ogres nelegālo cigarešu šeftmanis

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Sodīts Ogres nelegālo cigarešu šeftmanis
Unsplash.com
Trešdiena, 15. maijs, 2024 10:08

Sodīts Ogres nelegālo cigarešu šeftmanis

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Vismaz kādu laiku Ogres pīpmaņiem, kuri meklē iespējas lētāk iegādāties cigaretes, tās būs jāpērk veikalā par pilnu samaksu vai jāmēģina veselībai kaitīgo netikumu atmest, jo nule kā tiesas priekšā stājās viens no nelegālo cigarešu tirgoņiem. Taisnības labad gan jāteic, ka tiesas priekšā viņš stājās par nelegālo cigarešu glabāšanu, bet maz ticams, ka tādu daudzumu pīpju, kādu likumsargi pie viņa uzgāja, vīrietis glabājis paša vajadzībām.

Zemgales rajona tiesa Ogrē 15. aprīlī atklātā tiesas sēdē vienošanās procesā izskatīja Borisa B. (vārds mainīts) krimināllietu par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu lielā apmērā. Konstatēts, ka 2022. gada 23. novembrī apsūdzētais savas dzīvesvietas pagrabā uzglabāja tabakas izstrādājumus lielā apmērā, kuriem bija Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļu markas. Pagrabā kopumā uziets dažādu marku 173 600 cigarešu jeb 8680 cigarešu paciņu bez Latvijas Republikas akcīzes marķējuma, kas kopumā veido lielu apmēru un par kurām likumā noteiktā kārtībā nebija samaksāts akcīzes nodoklis, nodarot valstij kaitējumu 27 906 eiro apmērā. 

Tiesa nolēma atzīt Borisu par vainīgu viņam inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā un apstiprināt starp prokurori un apsūdzēto noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, sodot Borisu ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti, ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Nosacīti notiesātā pārraudzību uzdot Valsts probācijas dienesta Ogres nodaļai. 

Noteikts arī, ka Borisam cietušajam – Latvijas Republikai, kuru pārstāv Valsts ieņēmumu dienests, jāatmaksā kaitējuma kompensācija 12 174 eiro apmērā. Nolemts arī pie Borisa policijas izņemtos naudas līdzekļus 11 310 eiro apmērā, kam uzlikts arests, atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu, konfiscēt un ieskaitīt valsts budžetā. No apsūdzētā Nodrošinājuma valsts aģentūras labā nolemts piedzīt arī procesuālos izdevumus 153,64 eiro apmērā, kas saistīti ar lietisko pierādījumu pieņemšanu, glabāšanu un iznīcināšanu. Valsts labā nolemts piedzīt arī procesuālos izdevumus 50 eiro apmērā par zvērināta advokāta juridisko palīdzību. 

Nolemts arī līdz kaitējuma kompensācijas pilnīgai apmaksai saglabāt arestu Bruno mantai – diviem nekustamajiem īpašumiem, kas uzlikts ar policijas lēmumu. 

Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un ir stājies spēkā.