Pirmdiena, 17.06.2024 16:19
Artis, Artūrs
Piektdiena, 26. maijs, 2023 12:05

"Swedbank" aicina klientus uzmanīties no krāpniekiem

Jānis Krops, "Swedbank" mediju attiecību vadītājs
"Swedbank" aicina klientus uzmanīties no krāpniekiem
Foto - arhīvs
Piektdiena, 26. maijs, 2023 12:05

"Swedbank" aicina klientus uzmanīties no krāpniekiem

Jānis Krops, "Swedbank" mediju attiecību vadītājs

“Swedbank” aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas “Swedbank” vārdā vai arī izliekas par Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, izmantojot pārmaksāto nodokļu atgūšanas iespējas.

“Swedbank” aicina klientus būt modriem un ignorēt interneta saites, kas atsūtītas telefona īsziņā vai e-pastā. Krāpnieki izmanto pārmaksāto nodokļu atgūšanas iespējas un VID vārdā aicina apstiprināt nodokļu atmaksas saņemšanu, kā arī sūta viltus īsziņas “Swedbank” vārdā ar saitēm, kas ved uz viltotu internetbanku. Ievadot datus viltus internetbankā, klients tos nodod krāpniekiem, kuri nekavējoties cenšas to izmantot, lai veiktu naudas pārskaitījumu.

Lai pasargātu sevi no krāpniekiem, “Swedbank” atgādina:

  • banka nekad nesūta internetbankas saites īsziņās;
  • banka nekad nesūta klientam aicinājumu pievienoties internetbankai, iekopējot internetbankas saiti;
  • banka nekad neprasa klienta atļauju bloķēt maksājumu karti vai pieeju internetbankai;
  • ja rodas aizdomas, ka klienta informācija jau nonākusi krāpnieku rokās, tad karte vai internetbanka tiek bloķēta no bankas puses;
  • potenciāli krāpnieciska darījuma atcelšana klientam nav jāapstiprina;
  • ja ir nepieciešams pārbaudīt bankas atsūtīto ziņu, klienti aicināti paši atvērt internetbanku, ievadot interneta pārlūkā swedbank.lv un pārbaudot saraksti ar banku.

Diemžēl Latvijā vēl joprojām ir iespējams ļaunprātīgi viltot atsūtītās ziņas vai saņemtā zvana identitāti, izliekoties par banku. Tāpēc klientus aicina arī neuzticēties ziņas saturam, pat ja tā saņemta it kā no “Swedbank” informatīvā tālruņa. Mazāko bažu gadījumā iedzīvotāji tiek aicināti uzreiz sazināties ar banku, pašiem zvanot uz 67444444 vai arī pārbaudot saraksti ar banku internetbankā vai mobilajā lietotnē.