Pirmdiena, 22.04.2024 10:47
Armanda, Armands
Trešdiena, 24. augusts, 2022 07:41

Tīnūžu pagastā ceļu krustojumā apgāzusies baļķvedēja piekabe

ogrenet.lv
Tīnūžu pagastā ceļu krustojumā apgāzusies baļķvedēja piekabe
Trešdiena, 24. augusts, 2022 07:41

Tīnūžu pagastā ceļu krustojumā apgāzusies baļķvedēja piekabe

ogrenet.lv

Vakar plkst. 14.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ogres novada Tīnūžu pagastu, kur ceļu krustojumā bija apgāzusies baļķvedēja piekabe, šorīt ziņo Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Ugunsdzēsēji glābēji ar tauvas palīdzību atgāza piekabi atpakaļ uz riteņiem un pēc tam sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 16.15 darbs notikumu vietā noslēdzās.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

VUGD atgādina, ka aizdegoties lauksaimniecības tehnikai, vispirms tajā esošajiem cilvēkiem ir jāevakuējas, jāzvana uz tālruņa numuru 112 un tikai tad, izvērtējot iespējamo apdraudējumu savai veselībai, var uzsākt ugunsgrēka dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu.