Sestdiena, 13.04.2024 16:52
Egils, Egīls, Nauris
Piektdiena, 20. oktobris, 2023 17:44

Tīnūžu sākumskolas skolēni papildina Ogres slimnīcas "Drosmes kasti"

Ogresnovads.lv
Tīnūžu sākumskolas skolēni papildina Ogres slimnīcas "Drosmes kasti"
Foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 20. oktobris, 2023 17:44

Tīnūžu sākumskolas skolēni papildina Ogres slimnīcas "Drosmes kasti"

Ogresnovads.lv

Tīnūžu sākumskolas skolēni Labo darbu nedēļas ietvaros piepildīja “Drosmes kasti”, kas tika nogādāta Ogres rajona slimnīcā, lai iepriecinātu mazos pacientus pēc drosmīgi izturēta izmeklējuma.

Idejas iniciatore ir Tīnūžu sākumskolas skolotāja Lauma Ozola ar 1.a klases skolēniem, taču akcijā labprāt iesaistījās arī citi skolas skolēni. 17. oktobrī Drosmes kastes mantas tika nogādātas Ogres rajona slimnīcā. Slimnīcas direktors Dainis Širovs visa slimnīcas kolektīva vārdā saka lielu paldies Tīnūžu pamatskolas skolēniem, pedagogiem un vecākiem: “Liels prieks, ka bērni ir ziedojuši šīs mantiņas. Patīkami, ka varam likt pasmaidīt mūsu mazajiem pacientiem, kā arī uzturam lokālpatriotismu, iestādes savstarpēji atbalstot.”

Kas ir "Drosmes kaste"? Tā ir mantu kaste, kurā gan slimnīcas mazie, gan gandrīz jau pieaugušie pacienti rod papildu iedrošinājumu varonīgi izturēt nepieciešamās procedūras, kā arī no tās saņem jaukus pārsteigumus, ja kādus īpašus svētkus nākas pavadīt slimnīcas telpās. Tajā parasti ir pieejamas nelielas mantiņas, ko bērns vai pusaudzis var saņemt pēc procedūras veikšanas. "Drosmes kastes" gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem.

Ikviens ir aicināts piedalīties šajā iniciatīvā, tādējādi bērniem padarot ārstniecības iestādes apmeklējumu patīkamāku! "Drosmes kastē" drīkst likt jaunas nelielas rotaļlietas, kancelejas preces, bērniem un jauniešiem aktuālas spēles, stresa bumbas, pop it, play dough, matu stīpiņas, piekariņus, ziepju burbuļus u.c. "Drosmes kastē" nedrīkst ievietot lietotas mantas, ēdienus, tostarp saldumus, un dzērienus, mantas, kas pauž vai aicina uz agresiju vai neiecietību, piemēram, spēļu ieročus vai mantas ar saukļiem, kas vēršas pret kādu.