Pirmdiena, 17.06.2024 15:42
Artis, Artūrs
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 16:31

Veselības ministrija aicina skolēnus piedalīties konkursos par veselīgu uzturu un iegūt balvas

Veselības ministrija
Veselības ministrija aicina skolēnus piedalīties konkursos par veselīgu uzturu un iegūt balvas
Pexels.com
Piektdiena, 21. aprīlis, 2023 16:31

Veselības ministrija aicina skolēnus piedalīties konkursos par veselīgu uzturu un iegūt balvas

Veselības ministrija

No piektdienas, 21.aprīļa, Veselības ministrija (VM) izsludina radošus konkursus skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem veselīgu uztura paradumu stiprināšanai. Konkursu mērķis ir veicināt augļu, ogu un dārzeņu iekļaušanu ikdienas maltīšu sastāvā, nostiprināt izpratni par veselīga uztura pamatprincipiem, kā arī attīstīt praktiskas iemaņas veselīgu maltīšu pagatavošanā.

Pirmais veselīga uztura konkurss "Gatavo pilnvērtīgas pusdienas un vakariņas, katrā iekļaujot vismaz vienu dārzeņu porciju!" rosina skolēnus un viņu vecākus kopīgi pagatavot veselīgas maltītes. Konkursa dalībnieki ir aicināti iepazīties ar sertificētas uztura speciālistes Viktorijas Zakarkevičas piedāvāto produktu sarakstu, izdomāt pusdienu un vakariņu receptes un tās pagatavot, iekļaujot produktus no četrām grupām - dārzeņiem, olbaltumvielām, saliktajiem ogļhidrātiem un labajiem taukiem.

Otrā - radošo darbu - konkursa "Augļi, ogas, dārzeņi - manas veselības supervaroņi" dalībniekiem (skolēniem) individuāli jāizveido reklāma, kas popularizē augļu, ogu un dārzeņu lietošanu ikdienā, iekļaujot pašu izdomātu reklāmas saukli un argumentus, kāpēc ikdienā vajadzētu lietot šos produktus. 1.-4. klašu skolēniem radošais darbs jāiesniedz plakāta (zīmējuma/kolāžas) formātā, 5.-9. klašu skolēniem - digitālā plakāta formātā, bet 10.-12. klašu skolēniem kā 30 sekunžu garš reklāmas video rullītis.

Pirmā konkursa dalībniekiem izpildītie uzdevumi jāiesniedz līdz 8.maijam, savukārt otrā - līdz 2.maijam, aizpildot darba iesniegšanas formu. Konkursu nolikumus un darba iesniegšanas formas var atrast vietnē esparveselibu.lv.

Iesniegtos darbus vērtēs žūrija, un labāko darbu autoriem būs iespēja iegūt vērtīgas balvas, piemēram, izklaides pasākumu apmeklējumu kopā ar ģimeni vai sporta un aktīvās atpūtas inventāru. Tāpat ir paredzētas motivējošas specbalvas izglītības iestāžu pedagogiem, kas konkursā "Augļi, ogas, dārzeņi - manas veselības supervaroņi" būs iesaistījuši visvairāk izglītojamo. Abu konkursu uzvarētāji tiks paziņoti 19.maijā VM sociālo tīklu kontos un vietnē esparveselibu.lv sadaļā "Ziņas".

Konkursi tiek īstenoti kampaņas "Augļi, ūdens, dārzeņi - tavas veselības supervaroņi" ietvaros, kuras mērķis ir izglītot un informēt skolas vecuma bērnus un viņu vecākus par dārzeņu, augļu un ogu nozīmi uzturā, ūdens lietošanu ikdienā, veselīgām un viegli pagatavojamām uzkodām, kā arī par regulāru maltīšu nozīmi, īpaši uzsverot regulāru brokastošanu, tādējādi veicinot veselīgu uztura paradumu veidošanos un nostiprināšanos. Visi kampaņas materiāli ir pieejami vietnē esparveselibu.lv.