Svētdiena, 16.06.2024 21:12
Justīne, Juta
Piektdiena, 26. maijs, 2023 11:44

Aicina uz diskusiju par dzīvības vērtību kara un medicīniskās apaugļošanas kontekstā

"Ogres doms"
Aicina uz diskusiju par dzīvības vērtību kara un medicīniskās apaugļošanas kontekstā
Attēls - publicitātes
Piektdiena, 26. maijs, 2023 11:44

Aicina uz diskusiju par dzīvības vērtību kara un medicīniskās apaugļošanas kontekstā

"Ogres doms"

Lai izprastu dzīvības vērtību un baušļa “tev nebūs nokaut” būtību kara un medicīniskās apaugļošanas kontekstā, iniciatīva “Ogres doms” aicina ikvienu sestdien, 27.maijā plkst.18.00 Vidus prospektā 15, Ogrē, pievienoties klātienes diskusijai “Dzīvības vērtība kara un medicīniskās apaugļošanas kontekstā”. Diskusiju vadīs mācītājs Dainis Pandars kopā ar teoloģijas doktoru Gunti Kalmi, ginekoloģi Aigu Rotbergu un garīdznieku Zigmāru Atvaru.

“Mūsdienu kara apstākļos, lai pasargātu nevainīgu cilvēku dzīvību, nākas nonāvēt iebrucēja karavīrus, kuri ir dēli savām mātēm un tēvi savās ģimenēs. Lai precēti pāri tiktu pie bērniņa, tiek pielietotas medicīniskās apaugļošanas metodes, kas sevī ietver gan apaugļoto olšūnu iesaldēšanu, gan iznīcināšanu. Kā tas iet kontekstā ar bausli "tev nebūs nokaut"? Cik lielu autoritāti pār dzīvību Radītājs ir uzticējis cilvēkam? Vai dzīvības pasargāšanas vai dzīvības radīšanas nolūkā citu dzīvības iznīcināšana būtu attaisnojama vai neskaitās kā "grēks"? Šie ir daļa no jautājumiem, par kuriem diskutēsim,” par gaidāmās diskusijas tematu izsakās Dainis Pandars.

Šoreiz “Ogres doma” podkāsts būs klātienes paneļdiskusijas formātā, kurā klausītājiem būs iespēja arī uzdod savus jautājumu. Kā ierasts, saruna tiks translēta arī interneta tiešraidē "Youtube" kanālā un savus jautājumus būs iespēja uzdod gan tiešraides čatā, gan ej.uz/domsjauta.

Podkāsts būs tikai neliela daļa no Latvijā notiekošās Baznīcu nakts pasākumiem, kas plašā programmā notiks arī Ogres Trīsvienības baznīcā. Aktivitātes būs visu vecuma cilvēkiem. Būs iespēja piedalīties virtuālā dievkalpojumā, uzspēlēt domino ar mācītāju, izdzīvot garīgu escape room piedzīvojumu, dzirdēt dzeju un mūziku, baudīt dažādus gastronomijas “brīnumus” un uzspēlēt “Futbolu 3”. Vairāk informācijas – "Facebook".