Otrdiena, 25.06.2024 15:34
Maiga, Milija
Trešdiena, 22. februāris, 2023 06:00

Ar Pelnu trešdienu ir sācies Lielais gavēnis

KABIA/ ogrenet.lv
Ar Pelnu trešdienu ir sācies Lielais gavēnis
Trešdiena, 22. februāris, 2023 06:00

Ar Pelnu trešdienu ir sācies Lielais gavēnis

KABIA/ ogrenet.lv

22.februārī, Pelnu trešdienā, Katoliskajā baznīcā sākās Lielais gavēnis, kurš ilgs līdz Lieldienām, kas šogad tiks svinētas 9.aprīlī.

Četrdesmit dienu liturģiskais sagatavošanās laiks Lieldienām – Kristus augšāmcelšanās svētkiem – iesākas ar Pelnu trešdienu, kas savu nosaukumu ieguvusi no gandarīšanas rita, kura laikā uz cilvēku galvām tiek kaisīti pelni.

Radio Marija arī šogad turpinās Gavēņa kalendāra tradīciju, sākot no Pelnu trešdienas interesentiem piedāvājot papildināt savu ikdienas lūgšanu dzīvi ar īsu skanošo impulsu, kurā varēs dzirdēt fragmentu no atbilstošās dienas liturģiskajiem Svēto Rakstu lasījumiem un kāda cilvēka sagatavotas, īsas pārdomas par šo rakstu vietu. Pārdomas gatavos gan garīdznieki, gan laji, tostarp radio darbinieku komandas pārstāvji un brīvprātīgie. Vizuālo noformējumu kalendāram šogad radio veido sadarbībā ar Rīgas Katoļu ģimnāziju, jo skolēni gatavo zīmējumus par gavēņa tematiku. 

Gavēņa kalendāru varēs saņemt elektroniski, tāpēc jau tagad ir iespēja pieteikties šai iespējai ŠEIT. Savukārt radio ēterā ikdienas impulsi izskanēs pl. 5.30, 10, 13.55 un 22.55.

Kustība “Pro Sanctiate” ik gadu piedāvāja gavēņa kalendāru bērniem. Šogad tas būs sagatavots video formātā bērniem un viņu ģimenēm. Katru kalendāra dienu pavadīs kāds teikums no konkrētās dienas Evaņģēlija fragmenta. Bērni kopā ar vecākiem varēs kopā lasīt Svētos Rakstus, lūgties, īstenot kādu garīgu apņemšanos. Katru svētdienu tiks piedāvāta konkrēta tēma, lai svētdienās ģimenēs ienāktu gaisma, kas izgaismotu gavēņa laiku. Pirmajā svētdienā tā būs došanās ar Jēzu tuksnesī, tad Tabora kalnā, pēc tam tikšanās ar samarieti, ar neredzīgo, kurš atgūst redzi. Piektajā svētdienā kalendāra lietotāji tiks aicināti atstāt savu egoismam, grēka, nebrīves kapu, bet sestajā – doties kopā ar Jēzu uz Jeruzalemi, lai ar viņu kopā piedzīvotu sadraudzību, ciešanas, mīlestību, nāvi un augšāmcelšanos. Kalendārs būs pieejams mājaslapā prosanctitate.lv un kustības Facebook kontā.

Pāvesta Franciska vēstījums 2023. gada Lielajam gavēnim: Gavēņa askēze, sinodālais ceļš šeit:

Ogres katoļu draudzē

22.februārī plkst.8.00, 10.00, 18.00- sv Mise

Dievkalpojumos tiešraidē var piedalīties attālināti: youtube.com/@ogresmeinards122


Lielvārdes Romas katoļu draudzē
22.februārī plkst.18.00— Pelnu Trešdiena, Lielā Gavēņa sākums.
— sv. Mise Lielvārdē ar svētīto pelnu kaisīšanu uz galvas ticīgajiem. Jāievēro STINGRAIS GAVĒNIS bez gaļas un piena produktiem (izņēmums: mazi bērni, veci un slimi cilvēki). Atļauta 1 ēdienreize līdz sātam, pārējās ir vieglas uzkodas. Aizliegtas izpriecas,skaļa mūzika.

Dievkalpojumos tiešraidē var piedalīties attālināti facebook.com/lielvardesbaznica šeit:
Dievkalpojumu ierakstu arhīva krātuve šeit: