Sestdiena, 20.07.2024 02:25
Ramona, Ritma
Svētdiena, 20. novembris, 2022 15:35

Arī Ikšķilē pie baznīcas augs Glika ozols

Ogres Vēstis Visiem
Arī Ikšķilē pie baznīcas augs Glika ozols
Foto no Ikšķiles ev. luteriskās draudzes arhīva
Svētdiena, 20. novembris, 2022 15:35

Arī Ikšķilē pie baznīcas augs Glika ozols

Ogres Vēstis Visiem

Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB), atzīmējot Reformācijas piecsimtgadi, dažādās Latvijas vietās sadarbībā ar vietējām LELB draudzēm un pašvaldībām plāno kopumā iestādīt 500 ozolu. Viens no tiem jau aug Ikšķilē, pa trim Madlienā un Meņģelē.

Aizvadītajā nedēļā, 30. oktobrī, pie Ikšķiles evaņģēliski luteriskās Sv. Meinarda baznīcas mācītājs Dzintars Laugalis kopā ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāju Aivu Ormani iestādīja Glika ozolu. «Tas ir viens no mācītāja un Bībeles tulkotāja Ernsta Glika stādīto ozolu bērniem. Lai Dievs svētī mūsu zemi un aug ozols kā mūsu valoda un ticība!» vēl draudzes pārstāvji.


Projekts «Glika ozoli» aizsākts 2016. gada rudenī, kad LELB Virsvaldes darbinieki Alūksnes mācītājmuižā no Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādītajiem ozoliem salasīja zīles, ko nogādāja «Latvijas valsts mežu» stādu audzētavā. 2016. gada 24. oktobrī «Latvijas valsts mežu» Jelgavas kokaudzētavā iesēja 15 kilogramu zīļu. 2018. gada vasarā LELB pārstāvji pārliecinājās, ka zīles pārvērtušās brašos, aptuveni 20 centimetru lielos ozolu stādos. Akcijas organizatori ar šiem stādiem cer padarīt Latviju par 500 ozoliem zaļāku!
Jāpiebilst, ka Glika ozoli jau aug arī Meņģelē un Madlienā.


Meņģelē 2. oktobrī starp Tautas namu un bērnudārzu iestādīti trīs ozoli. Svinīgo svētbrīdi vadīja mācītājs Osvalds Miglonis. Vienu ozoliņu stādīja Meņģeles draudzes priekšniece Vita kopā ar mācītāju, otru ozoliņu pagasta pārstāvji, bet trešo – Meņģeles skolas skolotājas.
Vēl trīs ozoliņi savas mājas atraduši Madlienas pagasta Ozolu birzī. Šos ozoliņus pēc svinīgā dievkalpojuma pie Madlienas Mūzikas un mākslas skolas iestādīja Madlienas draudzes pārstāvji un arī iesvētīja mācītājs Osvaldis Miglonis.

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem