Trešdiena, 24.04.2024 15:40
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Svētdiena, 15. oktobris, 2023 20:17

Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm “Roku rokā” saņem prestižu apbalvojumu

Latvijas Kristīgais radio
Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm “Roku rokā” saņem prestižu apbalvojumu
Svētdiena, 15. oktobris, 2023 20:17

Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm “Roku rokā” saņem prestižu apbalvojumu

Latvijas Kristīgais radio

LELB Diakonijas centra Atbalsta centrs bērniem un ģimenēm “Roku rokā” darbinieki saņēmuši “Rotary” kluba augstāko apbalvojumu. Septembrī dienas centrā “Roku rokā” viesojās ļoti īpaši un gaidīti viesi – Rotary International pārstāvji.

Dienas centram ir izveidojušās ciešas attiecības ar starptautiskā Rotary kluba dalīborganizācijām jau 23 gadu garumā. Sākotnēji sadarbība notika ar Groruddalen Rotary Klubb, un vēlāk pievienojās arī Bryn Rotary Klubb. Norvēģu draugi atbalsta bērnus un sniedz nenovērtējamu ieguldījumu viņu izglītībā, atbalstot 9 bērnus dažādos laika posmos ar mācību stipendijām un palīdzot iegādāties nepieciešamās lietas skolai. Tāpat tiek apmaksātas kopīgas ikgadējas ekskursijas pa Latviju, kas lielākajai daļai bērnu ir vienīgā iespēja iepazīt savu zemi, kā arī palīdz finansēt bērnu nometnes.

Šogad “Roku rokā” darbiniekiem – centra vadītājai Ilzei Naglei un sociālajam pedagogam Sandim Spandegam tika piešķirtas Rotary kluba goda zīmes, kas ir Rotary kluba augstākais apbalvojums.

Šī organizācija ir dibināta 1905. gadā ASV, un tās dibinātāji ir advokāts Pols Heriss kopīgi ar trīs draugiem, no kuriem viens bija uzņēmējs, otrs kalnrūpniecības inženieris un trešais – ogļrūpniecības biznesa īpašnieks. Šī kluba ideja bija draudzības un sadarbības gars starp lietišķiem cilvēkiem, kas bija sajūtams Vermontas pilsētiņā, kurā auga šī kluba dibinātājs. Galvenā vēlme, dibinot šo kustību, bija attīstīt draudzības un solidaritātes garu lielo pilsētu biznesa pasaulē. Šobrīd Rotary International ir nevalstisku organizāciju tīkls, kurā ietilpst 46 000 klubi, kas apvieno vairāk nekā 1,4 miljonu dalībnieku visā pasaulē. Tā ir ārpus politikas esoša labdarības organizācija, kas ir atvērta ikvienai valstij.