Pirmdiena, 27.05.2024 15:58
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Otrdiena, 7. maijs, 2024 14:34

Bīskaps: Jaunu cilvēku vērtību sistēma ir degradējusies

LETA
Bīskaps: Jaunu cilvēku vērtību sistēma ir degradējusies
Unsplash.com
Otrdiena, 7. maijs, 2024 14:34

Bīskaps: Jaunu cilvēku vērtību sistēma ir degradējusies

LETA

Ar nožēlu jāatzīst, ka daudzu, sevišķi jaunu cilvēku vērtību sistēma ir degradējusies, sestdien Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinīgajā dievkalpojumā Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē sacīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Ja cilvēkā nav spēcīga iekšējā garīgā balsta, viņš nespēs balstīt ne savu ģimeni, ne tautu, ne valsti un kur nu vēl atdot savu dzīvību, ja nāksies to darīt, lai Latvija atkal nenonāktu okupācijas jūgā, pauda Bulis.

Viņš norādīja, ka Latvijai ir nepieciešams, lai tās cilvēki cīnās nevis viens pret otru, tādējādi radot sabiedrībā sašķeltību, bet gan kopīgi cīnās par valsts attīstību un uzplaukumu.

Bīskaps akcentēja, ka brīvība, kuru Latvija atguva pirms 34 gadiem, ir viena no vislielākajām cilvēka vērtībām, par kuru jābūt pateicīgiem. Vienlaikus viņš aicināja paskatīties, kāda šodien izskatās mūsu brīvība, un padomāt, vai mēs brīžiem neaizmirstam, ka brīvība tikai tad ir brīvība, ja tajā blakus necieš cits cilvēks.

Līdz ar to Bulis svētku sprediķī mudināja domāt ne vien par sevi, bet arī par apkārtējo cilvēku interesēm, neizstumjot atšķirīgo un svešo.