Ceturtdiena, 18.04.2024 04:38
Jadviga, Laura
Sestdiena, 26. novembris, 2022 06:39

Ceļš pretī Kristus dzimšanas svētkiem

katolis.lv
Ceļš pretī Kristus dzimšanas svētkiem
Sestdiena, 26. novembris, 2022 06:39

Ceļš pretī Kristus dzimšanas svētkiem

katolis.lv

Adventa laikā, kas šogad sākas 27.novembrī, Radio Marija Latvija un kustība Pro Sanctitate kā katru gadu, arī šogad piedāvā iespēju ikvienam gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem kopā, izmantojot ikdienas palīgu – Adventa kalendāru. Radio piedāvā kalendāru pieaugušajiem, savukārt Pro Sanctitate – bērniem.

Adventa kalendāra šī gada moto ir vārdi: “Nebīsties, jo tu žēlastību esi atradusi pie Dieva.”(Lk 1,30) Kalendāra ietvaros tiks lasīti īsi Bībeles panti, ar kuru palīdzību Adventa kalendāra lietotāji tiks aicināti pievērst uzmanību sīkumiem, ierastām lietām un notikumiem vai, gluži otrādi, neparastajam un pārsteidzošajam šajos Bībeles citātos. Tos papildinās īsas garīdznieku un klostermāsu sagatavotas pārdomas un uzdevums, kurš palīdzēs klausītājam pārdomāt, kur Kristus ir viņa dzīvē, kā Viņš darbojas gan ikdienišķos, gan pārsteidzošos notikumos. Audio impusus papildinās vizuāli impulsi, kurus sagatavojusi māksliniece Gunta Karule. Radio ēterā Adventa kalendārs izskanēs katru dienu plkst. 4, 10, 13.55, 16.55, 23.55, tas būs pieejams radio mājaslapā, sociālo tīklu kontos, kā arī katolis.lv mājaslapā un sociālo tīklu kontos. Lai kalendāru ik dienu saņemtu e-pastā un to varētu klausīties sev ērtākā laikā, ir nepieciešams pieteikties ŠEIT.

Savukārt kustība “Pro Sanctitate” kā parasti kalendāru ir sagatavojusi bērniem. Šoreiz bērnus pretī svētkiem pavadīs Nennolīna. Tā ir maza meitene, kura virs zemes nodzīvoja vien septiņus gadus (1930 – 1937). Romā dzimusī Nennolīna bija ārkārtīgi jautra un dzīvespriecīga būtne. Taču, kad viņa bija nepilnus piecus gadus veca, Nennolīnai atklāja kaulu audzēju. Viņa agri pieņēma Pirmo Svēto Komūniju un ap šo laiku sākumā ar mammas palīdzību, bet pēc tam pati sāka rakstīt vēstules Jēzum, Dievmātei, svētajiem – kopumā 105 vēstules. Katru dienu viņa sākumā baznīcā, pēc tam jau mājās saņēma Svēto Komūniju. Īsi pēc Iestiprināšanas sakramenta saņemšas Nennolīnas veselība arvien straujāk pasliktinājās. Viņa nomira 1937.gada 3.jūlija rītā.

Adventa kalendārs bērniem norisināsies Facebook tiešraidē kustības Pro Sanctitate Latvija kontā no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 16, sestdienās plkst. 11, svētdienās – plkst. 12. Kalendārs tiks piedāvāts latviešu, angļu un vjetnamiešu valodā.