Vācijā bazūņkoru kustība ir ar senu vēsturi jau no 18. gadsimta. Bazūņkoris ir draudzes „staigājošās ērģeles”, kas kopā ar mācītāju dodas iepriecināt draudzes locekļus dažādās situācijās ārpus baznīcas, piemēram, slimnīcās un pansionātos.
Mūsdienās bazūņkori izauguši par būtisku draudzes darba nozari, kas aktīvi piedalās brīvdabas dievkalpojumos un citos draudzes pasākumos. Šobrīd lielākie sastāvi, kas regulāri darbojas Latvijā, ir Dubultu draudzē, kur mācītāja Valda Amola ģimene jau agri izveidoja metāla pūšamo instrumentu ansambli. Īpašs nopelns bazūņkoru darba atjaunošanā ir mācītāja Amola meitai Mārai Jermolovai.
Tāpat Bazūņkoru darbs attīstās Kalna skolā mācītāja Valda Strazdiņa vadībā, un pamati bazūņkoru darbam likti Rīgas Jēzus draudzē un Jelgavas Sv. Vienības draudzē. Ievērojama loma bazūņkoru darba attīstīšanā ir LELB Mūzikas un liturģijas nozares vadītājai Ilzei Sprancei, kura pastāvīgi uztur kontaktus ar Berlīnes apgabala draudžu bazūņkoru virsvadītāju Barbaru Baršu. Bazūņkoru dienas Vācijā tiek organizētas ik pēc astoņiem gadiem, pulcējot bazūņkorus no visas Vācijas. Šogad Latvijas apvienotais bazūņkoris pasākumā piedalījās 12 mūziķu sastāvā, pārstāvot dažādas LELB draudzes. Savukārt Vācijas mūziķi nākamgad tiek gaidīti ciemos Latvijā.