Trešdiena, 24.07.2024 08:52
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Ceturtdiena, 15. jūnijs, 2023 12:45

Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā apskatāma Jēzus skulptūra

Latvijas Kristīgais radio
Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā apskatāma Jēzus skulptūra
Ceturtdiena, 15. jūnijs, 2023 12:45

Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā apskatāma Jēzus skulptūra

Latvijas Kristīgais radio

Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā ir izvietots tēlnieces Anitas Indāres bakalaura darbs “Act of Love” (“Mīlestības akts”) - kāju mazgāšanas aina, kad Jēzus noliecās pie mācekļiem. Skulptūru dara dzīvu īsts ūdens un tukšā mācekļa vieta, kurā var iejusties ikviens.

“Darbs “Act of Love” aicina skatītāju apsēsties un ielikt kāju Jēzus rokā, ļaujot sajust rūpes par sevi. Kāju mazgāšana ir kā simbols mīlestībai, pieņemšanai un otra vajadzību sadzirdēšanai, un robežu nojaukšanai starp cilvēkiem, jo “neviens no mums nav lielāks par otru”. Tik vienkārša darbība un reizē arī tik trausla un emocionāla. Vēstījums par dzīves prioritātēm un to, kādas izvēles mēs izdarām ik dienu, esot kopā ar saviem tuvākajiem,” raksta māksliniece. Dieva dēls, noliecies pie Tavām kājām un vēlas nomazgāt tās. Vai Tu to ļausi? “Katrs, ko Tēvs Man dod, nāk pie Manis, un, kas nāk pie Manis, to Es tiešām neatstumšu.” (Jāņa 6:37)

Anita Indāre par savu darbu stāsta: “Šo skulptūru iecerēju kā diplomdarbu jau ejot uz iestājeksāmeniem Mākslas Akadēmijas tēlniecības nodaļā.” “Apzināti mācekļa vietu atstāju tukšu, radot iespēju katram skatītājam apsēsties un ielikt kāju Jēzus rokā, ļaujot sajust rūpes un Dievišķo Mīlestību,” atklāj māksliniece. Viņa arī norāda, ka pasaulē cilvēki bieži palīdz tikai tiem, kuri viņiem simpatizē vai ir izdevīgi palīdzēt, tāpēc viņa vēlējās parādīt to, ka Jēzus nevienu neatraida. “Pateicība Dievam, ka varu kalpot ar dāvanu, ko Dievs man ielicis, un iespēju šādā veidā pastāstīt par Dieva mīlestību,” atzīst Anita Indāre. Viņa arī cer, ka katram skatītājam caur to tiks iesēta maza sēkliņa sirdī tuvāk Dieva Mīlestībai, tuvāk Jēzum. Darbs “Act of Love” Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā būs apskatāms līdz 2. jūlijam. Vairāk attēlu ŠEIT.