Svētdiena, 21.07.2024 22:37
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 10. septembris, 2022 10:13

Lielvārdes draudze lūdz atbalstu remontdarbu pabeigšanai dievnamā

katolis.lv
Lielvārdes draudze lūdz atbalstu remontdarbu pabeigšanai dievnamā
Foto Andris Solims
Sestdiena, 10. septembris, 2022 10:13

Lielvārdes draudze lūdz atbalstu remontdarbu pabeigšanai dievnamā

katolis.lv

Šogad 30 gadu jubileju svin Lielvārdes Svētā Krusta paaugstināšanas baznīca. Šobrīd ir plānots, ka 17. septembrī draudzi apmeklēs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kas šajā dienā pl. 11 svinēs svinīgu baznīcas jubilejas dievkalpojumu.

Draudzes prāvests Andris Solims norāda, ka šajā draudzē kalpojot deviņus gadus, un šai laikā dievnamā veikti dievnama un draudzes mājas atjaunošanas darbi, kuri vēl nebūt neesot galā. Šobrīd ir jāpabeidz grīdas atjaunošana baznīcas altāra daļā, kā arī jāremontē lielās ieejas kāpnes, jo pakāpieni esot kristiskā stāvoklī. Šos darbus draudze vēl gribētu veikt līdz jubilejas svinībām, tāpēc lūdz ziedotāju atbalstu.

A.Solims skaidro, ka pēdējo deviņu gadu laikā ir paveikts daudz. „Jau 2013. gadā pirmajos divos mēnešos tika ievilkts pilsētas ūdensvads, 2014. gadā tika nosiltināti bēniņi un pārveidota apkures sistēma, nomainot vecos radiatorus pret jaunajiem. Paralēli tika veikts kapitālais remonts draudzes mājā. 2016. gadā uzsākām stiprināt dievnama pamatus ar 84 injekcijas pāļiem, bet 2017. gada 9. novembrī būvnieku neprofesionālisma dēļ iebruka dievnama pamati un saplaisāja divas sienas,“ raksta Lielvārdes draudzes prāvests. Taču, pateicoties labas gribas cilvēku ziedojumiem un Vācijas labdarības organizācijas „Bonifatiuswerk“ atbalstam, „mēs paveicām, šķiet, neiespējamo: no gruvešiem augšāmcēlām savu mīļo dievnamu“.

Šos darbus veica SIA „Novinvest“, bet pēc to pabeigšanas bija steidzami jāliek jauns jumts, jo vecais bija sarūsējis un daudzviet tecēja. Tāpat tika atjaunotas sienas, saremontējot plaisas gan dievnama ārpusē, gan iekšpusē, tika uzlikti jauni vagondēļu griest, nokrāsotas sienas, atjaunots un nokrāsots tornis.

„Bet paliek vēl divi lieli izaicinājumi: altārdaļas grīdas parketa maiņa un lielo ieejas kāpņu kapitālais remonts, jo pakāpieni ir kritiskā stāvoklī. Jau ir sagatavota altārdaļas grīdas pamatne, kas veselu mēnesi žūs pēc tās nobetonēšanas ar “Estrich” metodi, lai varētu uzlikt jaunu koka parketu,“ par to, kas vēl darāms, informē A. Solims, pieminot, ka vēlak būšot jādomā arī par apkures granulām ziemas sezonai. Taču diemžēl draudzes līdzekļi esot praktiski izsmelti, tāpēc šobrīd draudze lūdz atbalstu.

„Mēs būsim ļoti pateicīgi par katru ziedojumu mūsu vajadzībās, ko var personīgi nodot draudzes prāvestam vai caur pārskaitījumu draudzes kontā. Draudze katrā Svētajā Misē aizlūdz par saviem labdariem un sponsoriem, cerot uz Dieva apredzību šajos visiem mums grūtajos laikos. Lai Dievs Jūs sargā un svētī, un atver Jūsu sirsniņas uz mūsu pazemīgo lūgumu!“ raksta A. Solims.

Draudzei var ziedot tās bankas kontā (Lielvārdes Romas katoļu draudze, Meža iela 18, Lielvārde, LV-5070, Reģ. nr. 90001080360, SEB Banka, konts LV05UNLA0050005798451)