Pirmdiena, 22.04.2024 11:10
Armanda, Armands
Sestdiena, 11. februāris, 2023 06:17

Mūziķiem iespēja kļūt par starpkonfesionāla orķestra dalībniekiem

katolis.lv
Mūziķiem iespēja kļūt par starpkonfesionāla orķestra dalībniekiem
Sestdiena, 11. februāris, 2023 06:17

Mūziķiem iespēja kļūt par starpkonfesionāla orķestra dalībniekiem

katolis.lv

Apvienotais projektu orķestris meklē kristīgos mūziķus, kas vēlētos iesaistīties starpkonfesionālā draudžu orķestrī un nest Labo Vēsti ar mūziku. Tā ziņo orķestra idejas autors Henrijs Kalniņš, Rīgas Ježus draudzes Latvijas Evanģelizācijas atbalsta fonda (LEAF) grupas struktūrvienības “Cantate Domino” vadītājs.

Viņš informē, ka šobrīd orķestrī jau ir aptuveni 30 mūziķi no luterāņu, katoļu un baptistu draudzēm, kas kopā jau ir muzicējuši un vēlas to darīt arī turpmāk.

H. Kalniņš skaidro, ka LEAF Evaņģelizācijas grupas, kas izveidojās 1997. gadā, galvenais mērķis ir atbalstīt svētdienas skolu norisi draudzēs, savukārt “Cantate Domino” organizē evaņģēlizējošus koncertus Latvijas baznīcās, kā arī atbalsta draudžu mūziķus un rīko dažādus pasakumus, lekcijas, kas palīdz mūziķiem kalpošanas darbā. H. Kalniņš skaidro, ka ideja par orķestra veidošanu viņa prātā bijusi jau ilgāku laiku, savukārt kopš pagājušā gada oktobra ideja esot lēnām sākusi īstenoties.

Runājot par orķestra mērķiem, tā vadītājs saka: “Mērķis ir gluži vienkāršs – apvienot draudžu muzikālos kalpotājus un paralēli viņu ikdienas kalpošanām aicināt uz šādu kopību. Būt sadraudzībā, mūzikā, vienam otru stiprināt, sadraudzēties, stiprināt Latvijas kristīgo mūziķu sadarbību un kopību. Protams, līdzās iepriekš minētajam ir arī prakstiskā puse – vēlamies kopīgi sniegt koncertus un muzicēt dažādās baznīcās un pasākumos.” “Visu koncertu mērķis ir caur mūziku un Dieva Vārdu, uzrunām sniegt Labo Vēsti koncerta apmeklētājiem,” skaidro H. Kalniņš. Mēģinājumi nav regulāri,, tie norisinās Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskajā baznīcā tikai pirms konkrētiem pasākumiem. Līdz šim orķestris esot muicējis jau divas reizes. Tā kā ne visi mūziķi vienmēr tiek uz visiem koncertiem, H. Kalniņš vēlētos, lai mūziķu rindas kļūtu kuplākas.

Orķestris izpilda dažādu žanru mūziku, sākot no korāļiem līdz dažādu komponistu kompozīcijām orķestrim. “Man personīgi ļoti patīk īru garīgā mūzika un tadēļ arī repertuārā esmu nedaudz no tās iekļāvis,” atzīstas orķestra pārstāvis. Šogad orķestris plāno maija sākumā uzstāties Rīgas Svētā Pētera baznīcā, pēc tam gada laikā plānots vēl vismaz viens koncerts.

Kristīgie mūziķi var uzzināt vairāk par dalību orķestrī, sazinoties ar H Kalniņu, zvanot pa tālruni 22176088 vai rakstot uz e-pastu: .