Svētdiena, 23.06.2024 18:24
Līga
Piektdiena, 22. marts, 2024 09:20

Ogrē turpinās ekumēniskā Krusta ceļa tradīciju

Ogrenet.lv
Ogrē turpinās ekumēniskā Krusta ceļa tradīciju
Foto - pixabay.com
Piektdiena, 22. marts, 2024 09:20

Ogrē turpinās ekumēniskā Krusta ceļa tradīciju

Ogrenet.lv

Ogres Evaņģēliski luteriskajā draudzē un Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā gaidāmi Lieldienu dievkalpojumi, savukārt Lielajā piektdienā Ogrē norisināsies ekumēniskais Krusta ceļš.

Ogres Evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Jānis Draulis norāda, ka visi dievkalpojumi norisināsies pēc iepriekšēja saraksta. 29. martā, Lielajā piektdienā, notiks Kristus ciešanu dievkalpojums, savukārt 30. martā ir paredzēts ikgadējais Lieldienu nakts dievkalpojums.

Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcas priesteris Modris Lācis stāsta, ka Lielajā piektdienā plkst. 17.00 norisināsies ekumēniskais Krusta ceļš. Ceļš sāksies Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, tad dalībnieki dosies uz Ogres novada domi, Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcu, gājiens noslēgsies pie Ogres Trīsvienības baptistu baznīcas. Ekumeniskā Krusta ceļa tradīciju sāka pagājušajā gadā un turpinās arī šogad. Gājiens sastāv no 14 apstāšanās vietām, ejot dalībnieki dzied dziesmas, mācītājs stāsta meditācijas un apceres par Jēzus Kristus ciešanām. 

Dievkalpojumi norisināsies atbilstoši Lieldienām: Lielā ceturtdiena ir Kunga pēdējo vakariņu piemiņas diena, Lielajā piektdienā notiks ne tikai gājiens, bet arī dievkalpojums, bet sestdienā būs nakts vigīlija, vēsta M. Lācis.