Pirmdiena, 22.04.2024 09:47
Armanda, Armands
Pirmdiena, 9. janvāris, 2023 13:39

Spītējot salam, Zvaigznes dienas gājiens Ogrē izraisa plašu sabiedrības interesi

ogresnovads.lv
Spītējot salam, Zvaigznes dienas gājiens Ogrē izraisa plašu sabiedrības interesi
Pirmdiena, 9. janvāris, 2023 13:39

Spītējot salam, Zvaigznes dienas gājiens Ogrē izraisa plašu sabiedrības interesi

ogresnovads.lv

Neskatoties uz zemo gaisa temperatūru, sestdien, 7. janvārī, vairāk nekā 60 cilvēki piedalījās pirmajā Zvaigznes dienas gājienā Ogrē “Gudrie meklē Ķēniņu”, kurš noslēdzās ar garīgās mūzikas koncertu “Satiec Ķēniņu”. Šāda svētku programma Ogrē piesaistīja gan vietējo, gan viesu uzmanību, izpelnoties gan sižetu Latvijas Televīzijas ziņu raidījumā “Panorāma”, gan izraisot pozitīvas atsauksmes sociālo tīklu komentāros.

Šo pasākumu atzinīgi vērtē arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Paldies Zvaigznes svētku organizatoriem – Ogres novada kristīgajām draudzēm un uzņēmējiem. Ogrē mēs mākam svinēt svētkus – šāds gājiens ļauj dziļāk izprast Zvaigznes dienas nozīmi un vēsturisko kontekstu.”

Gājiens iesākās Ogres katoļu baznīcā ar priestera Modra Lāča priekšlasījumu par austrumu gudrajiem, pēc tam gājiena dalībnieki gaismas luktura nesēja un trīs austrumu gudro un viņu poniju pavadībā devās uz pilsētas skvēru, kurā uzrunu par Kristus dzimšanas politisko kontekstu teica Ogres baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Pēc tā gājiens noslēdzās pie Betlēmes ainiņas, kurā Ogres luterāņu mācītājs Mārtiņš Kalējs iedrošināja klātesošos nemeklēt vairs tikai Jēzus bērniņu, bet piedzīvot jau Kristu kā savas dvēseles Glābēju.

Viens no gudrajiem un gājiena idejas autoriem Māris Puzurs pasākuma mērķi komentē šādi: "Mēs pagarinām Kristus dzimšanas svētkus. Šis Bībelē ir aprakstīts kā otrs notikums, kad gudrie nāca uz Jeruzalemi. Viņi bija redzējuši tālo austrumu zvaigzni, kas simbolizē to, ka ir dzimis Ķēniņš. Kopīgs gājiens mums ļauj šo notikumu atzīmēt īpašā veidā.”

Gājiena noslēgumā Ogres Mūzikas un mākslas skolā notika garīgās mūzikas koncerts “Satiec Ķēniņu”. Klausītājus iepriecināja operdīva Sonora Vaice (soprāns), Rūta Martinova (soprāns), Ieva Sumeja (soprāns), Patrīcija Kozlovska (soprāns), Henrijs Kozlovskis (klarnete), Arvīds Keinis (tenors), Agija Ozoliņa-Kozlovska (klavieres).

Klausītājus līdz asarām aizkustināja Sonoras Vaices un Patrīcijas Kozlovskas izpildītā Endrju Loida Vēbera Pie Jesu no Rekviēma, Rūtas Martinovas un Ieva Sumeja duetā izpildītā Cēzara Franka dziesma Panis Angelicus un citas garīgās dziesmas.

Koncerta noslēgumā visi mākslinieki kopā ar publiku dziedāja Lienes Grosas dziesmu “Gudrie”. Pēc publikas pieprasījuma šī dziesma tika nodziedāta divreiz, un prieka aplausi nemitējās arī pēc otrā atkārtojuma. Ar šo dziesmu tika atklāts gājiens “Gudrie meklē Ķēniņu”, tā izskanēja visas dienas garumā kā Zvaigznes dienas tituldziesma.

LTV-1 “Panorāmas” sižets par Zvaigznes dienu: