Otrdiena, 25.06.2024 15:43
Maiga, Milija
Trešdiena, 19. oktobris, 2022 07:42

Suntažos augs Glika ozoli

Ogres Vēstis Visiem
Suntažos augs Glika ozoli
Trešdiena, 19. oktobris, 2022 07:42

Suntažos augs Glika ozoli

Ogres Vēstis Visiem

Atzīmējot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas simto dzimšanas dienu, Suntažos pie represēto pieminekļa iestādīti trīs Glika ozoliņi.

Projekts "Glika ozoli" tapa pirms pieciem gadiem, kad Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas darbinieki salasīja 15 kilogramu ozolzīļu zem Ernesta Glika stādītajiem 300 gadu vecajiem ozoliem Alūksnē. Tos pirmās Bībeles tulkotājs Ernests Gliks iestādīja, kad bija pabeidzis tulkot abas Bībeles daļas – Veco Derību un Jauno Derību. Katrai daļai savs ozols. Sadarbībā ar «Latvijas valsts mežiem» un LELB Mežu fondu no ozolzīlēm izaudzēja 400 ozoliņu "Latvijas valsts mežu" kokaudzētavā Jelgavā.


Atzīmējot reformācijas piecsimtgadi Latvijā un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas simto dzimšanas dienu, 2022. gadā dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas nu jau ir ieguvuši nosaukumu "Glika ozoli". Projekta koordinatore Lana Pelse. Aicinājumam atsaucās arī Suntažu evaņģēliski luteriskā draudze kopā ar Suntažu pagasta pārvaldes cilvēkiem. Tā Suntažos pie represēto pieminekļa 9. oktobra pēcpusdienā, dievkalpojumā klātesoši, ar gādīgām rokām, daudzu acu noglāstīti, svētību saņēmuši, tika iestādīti trīs Glika ozoliņi. Lai aug lieli un raženi!

Lolita Villere,  Ogres Vēstis Visiem