Trešdiena, 24.04.2024 15:09
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Ceturtdiena, 12. janvāris, 2023 12:52

Uz skolnieku paneļdiskusijā neatbildētajiem jautājumiem mācītāji atbild video formātā

ogrenet.lv
Uz skolnieku paneļdiskusijā neatbildētajiem jautājumiem mācītāji atbild video formātā
Ceturtdiena, 12. janvāris, 2023 12:52

Uz skolnieku paneļdiskusijā neatbildētajiem jautājumiem mācītāji atbild video formātā

ogrenet.lv

Plašo rezonansi ieguvušās Ogres centra pamatskolas paneļdiskusijas mācītāji ir atsaukušies 7.klašu skolnieku interesei un video formātā atbildējuši uz tiem pusaudžu jautājumiem, kurus laika trūkuma dēļ nebija iespējams atbildēt klātienē.

Paneļdiskusijas “Notikums, ar kuru iesākās mūsu ēra” laikā baptistu mācītājs Dainis Pandars, luterāņu mācītājs Mārtiņš Kalējs un katoļu priesteris Modris Lācis sniedza savas uzrunas par attiecīgo tēmu kultūrvēsturiskā kontekstā un bija gatavi atbildēt arī simtu trīsdesmit klātesošo pusaudžu anonīmi iesūtītajiem jautājumiem. Saņemot 58 jautājumus un saprotot, ka uz visiem nepaspēs dot atbildi, mācītāji deva solījumu, ka atbildēs uz tiem video formātā Youtube kanālā Ogres DOMS, kas ir arī ir ticis izdarīts.
Savstarpējā video raidierakstā D.Pandars, M.Kalējs un M.Lācis kopumā atbild uz 37 dažādiem pusaudžu jautājumiem, kā, piemēram, “Kā Jūs zināt, ka Dievs pastāv?”, “Ja pie mana kapa netiek novietots krusts vai tas nozīmē, ka es nomiršu ar saviem grēkiem?”, “Kāda bija pirmā cilvēka reliģija?”, “Vai dēmoni pastāv?”, “Vai es varu būt gejs un vai tas ir pret Bībeli?” uc.


Tāpat video noslēgumā mācītāji arī komentē sociālos medijos daudz apspriesto izdales materiālu “Viedkarte – vai tu esi labs cilvēks?”, kura tika izdalīta skolniekiem kā atraktīvs veids caur kuru pārdomāt jautājumus, ko sevī ietver 10 baušļi. Lai arī mācītāju starpā atšķīrās viedokļi par šīs kartītes atbilstību 7.klases skolnieku uztveres līmenim, tomēr viņu uzskatā ir nepieciešams skolēnam paplašināt savu redzes loku, kopt kritisko domāšanu un kopā ar saviem vecākiem izdiskutēt savas ģimenes ticības uzskatus un morāles normas, uz ko šī kartiņa savā veidā arī mudina.


D.Pandara, M.Kalēja un M.Lāča video sarunu ir iespējams noskatīties interneta saitē: