Piektdiena, 24.05.2024 19:01
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sestdiena, 11. februāris, 2023 06:11

Vispasaules slimnieku dienā - aizlūgums par veselību

ogrenet.lv
Vispasaules slimnieku dienā - aizlūgums par veselību
Sestdiena, 11. februāris, 2023 06:11

Vispasaules slimnieku dienā - aizlūgums par veselību

ogrenet.lv

Sestdien, 11.februārī- Vissvētākās Jaunavas Marijas no Lurdas piemiņas diena un Vispasaules slimnieku diena.

Šodien Baznīca piemin Vissvētākās Jaunavas Marijas parādīšanos Lurdā, Francijas dienvidos. No 1858. gada 11. februāra līdz 16. aprīlim Dievmāte astoņpadsmit reizes parādījās vienkāršai Lurdas meitenei Bernadetei Subirū. Vienpadsmit tikšanās reizēs Jaunava nesacīja ne vārda, tikai smaidīja. Savā pirmajā vēstījumā viņa teica: „Gandarīšana, gan­darīšana, gandarīšana. Lūdziet Dievu par grēciniekiem!”

Dievmāte arī lika Masabjēlas grotā izplūst avotiņam, kura ūdens ir dziedinājis daudzus slimos. 25. marta rītā uz Bernadetes jautājumu, kā Kundzi sauc, Dievmāte atbildēja: „Es esmu Bezvainīgā Ieņemšana.” Bija pagājuši tikai četri gadi, kopš pāvests Pijs IX bija pasludinājis dogmu par Marijas bezvainīgo ieņemšanu, taču neizglītotā Lurdas meitene to nevarēja zināt. Pēc notikumiem Lurdā Bernadete Subirū nodzīvoja vēl divdesmit ciešanu pilnus gadus, pazemīgi īstenojot Dievmātes aicinājumu lūgties un gandarīt par grēcinieku atgriešanos, bet viņas miesa vēl joprojām nesatrūdējusi guļ Nevēras Žēlsirdīgo māsu klosterī.

Lūgšana:
"Ak, vienmēr Bezvainīgā Jaunava, žēlsirdības Māte, slimnieku Veselība, grēcinieku Patvērums, nelaimīgo Mierinātāja, Tu zini mūsu vajadzības un mūsu sāpes. Paraugies uz mums savā labvēlībā un rādi mums savu žēlsirdību. Tu parādījies Lurdas grotā, Tev labpatika šo vietu padarīt par īpašu svētnīcu, kur Tu dali Dieva žēlastības. Daudzi slimnieki šeit ir saņēmuši dziedināšanu – gara un miesas veselību. Tāpēc arī mēs nākam Tavā priekšā ar pilnīgu paļāvību un lūdzam Tavu mātišķo aizbildniecību pie Tava Dēla, mūsu Pestītāja Jēzus Kristus, kas dzīvo un valda mūžu mūžos. Amen."

Pāvesta vēstījums 31. Pasaules slimnieku dienā šeit:


11. februāra dievkalpojumu kārtība:

Ogres katoļu draudzē
Svētība slimniekiem (Svētību rituāle, 137.lpp.)
plkst.08.00 – Sv. Mise par Lāsmas ģimeni, iespēja pieņemt slimnieku sakramentu
plkst.18.00 – Sv. Mise par Veroniku – kā pateicība par iepriekšējo dzīves gadu un svētību nākamajam, iespēja pieņemt slimnieku sakramentu.


Dievkalpojumos tiešraidē var attālināti piedalīties: youtube.com/@ogresmeinards122


Lielvārdes Romas katoļu draudzē
Slimnieku sakramenta piešķiršana sv. Mises laikā plkst. 11.00. Pēc sv. Mises — Rožukronis par slimniekiem Vissvētākā Sakramenta priekšā.

Dievkalpojumos tiešraidē var attālināti piedalīties facebook.com/lielvardesbaznica