Sestdiena, 13.04.2024 14:59
Egils, Egīls, Nauris
Ceturtdiena, 30. jūnijs, 2022 11:41

17. un 18.augustā Ogrē notiks pirmā Vasaras kultūras akadēmija

Latvijas Kultūras akadēmija
17. un 18.augustā Ogrē notiks pirmā Vasaras kultūras akadēmija
Ceturtdiena, 30. jūnijs, 2022 11:41

17. un 18.augustā Ogrē notiks pirmā Vasaras kultūras akadēmija

Latvijas Kultūras akadēmija

 
Lai veicinātu mērķtiecīgu un ilgtspējīgu pieeju Latvijas novadu kultūras dzīves plānošanai un attīstībai, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Ogres novada pašvaldīburīko pirmo Vasaras kultūras akadēmiju “Kultūrā balstīta pilsētu un novadu attīstība: pieredze un nākotnes izaicinājumi” šī gada 17. un 18.augustā Ogrē, aicinot tajā piedalītiesLatvijas pašvaldību kultūras un attīstības plānošanas speciālistus.

Vasaras akadēmijas ietvaros ar pieredzējušiem pasniedzējiem un aizrautīgiem lektoriem divu dienu garumā tiks pārrunātas Latvijas reģionālajā kultūrpolitikā aktuālās tēmas:
- kultūra un radošums kā pilsētas un novada labbūtības atslēga,
- UNESCO Radošās pilsētas – iespējas un izaicinājumi,
- kultūra un māksla kā sociālās noturības avots sabiedrības krīzēs,
- kultūras mantojums pilsētas un novada tēla veidošanā,
- kultūras līderība un sadarbības klasteru veidošana,
- pašvaldībām pieejamo datu izmantošana kultūras auditorijas attīstībai,
- mūsdienīga kultūras pārvaldība.


Vasaras akadēmijas ietvaros notiks Latvijas Kultūras akadēmijas jaunizstrādātās rokasgrāmatas pašvaldībām kultūras attīstības plānu izstrādei un novērtēšanai prezentācija un diskusija par Latvijas pašvaldību līdzšinējo pieredzi kultūras stratēģiskā plānošanā.


Dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem būs plašas iespējas piedalīties savstarpējā pieredzes apmaiņā, lai kopīgi domātu par kultūrvides uzlabošanas iespējām reģionos pēc administratīvi teritoriālās reformas.


Pieteikšanās Vasaras kultūras akadēmijai līdz 25.jūlijam, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu: https://forms.gle/qnaUaJut2ayubZii9
Plašāka informācija par pirmās Vasaras kultūras akadēmijas programmu, norisi un pieteikšanās kārtību: https://lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/17-un-18augusta-ogre-notiks-pirma-vasaras-kulturas-akademija-pasvaldibu-kulturas-dzives-vaditajiem/


Papildu informācija:
LKA Tālākizglītības centra koordinatore Laura Brutāne, tel.26366413,