Sestdiena, 20.07.2024 04:20
Ramona, Ritma
Piektdiena, 17. marts, 2023 10:08

20.martā - jautājumu un atbilžu diena ar Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem

Bērnu slimnīcas komunikācijas nodaļa
20.martā - jautājumu un atbilžu diena ar Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem
Piektdiena, 17. marts, 2023 10:08

20.martā - jautājumu un atbilžu diena ar Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem

Bērnu slimnīcas komunikācijas nodaļa

Bērnu un jauniešu skaits, kuri vēršas pēc palīdzības Bērnu slimnīcā psihiskās veselības traucējumu dēļ, strauji pieaug. Lai pēc iespējas vairāk vecāku saņemtu psihiatru, psihologu un uztura speciālistu atbildes uz jautājumiem par bērnu un jauniešu psihisko veselību, pirmo reizi tiek organizēta Jautājumu un atbilžu diena tiešsaistē ar Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem.

Jautājumu un atbilžu dienas pasākums notiks pirmdien, 20.martā, no plkst.12.00 līdz 16.00 Bērnu slimnīcas, Bērnu slimnīcas fonda Facebook lapā ej.uz/JautajumuDiena.

Vecākiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes no Bērnu psihiatrijas klīnikas speciālistiem četrās jautājumu un atbilžu sesijās par psihiskās veselības tēmām. Jautājumi tiek gaidīti pirms pasākuma ej.uz/jautaarstam, kā arī tos būs iespēja rakstiskā veidā anonīmi uzdot konkrētam speciālistam tiešraides laikā.

12.00-12.55 uz jautājumiem par depresijas ārstēšanu un paškaitējuma riskiem bērnu un jauniešu vecumā atbildēs bērnu psihiatre Karīna Beinerte un klīniskā psiholoģe Laima Madžule.

13.00-13.55 par dažādo ēšanas traucējumu izplatību, ārstēšanās iespējām un atbalsta veidiem konsultēs Bērnu psihiatrijas klīnikas psihiatre un psihoterapeite, Ēšanas traucējumu ārstēšanas programmas vadītāja Ilze Mežraupe un uztura speciāliste Eva Kataja.

14.00-14.55 par bērnu uzvedības traucējumiem un problēmām, kas viņiem rodas ar iekļaušanos sociālajā vidē, runās Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

15.00-15.55 par neirālās attīstības traucējumu diagnosticēšanu un nefarmakoloģisko ārstēšanu līdz trīs gadu vecumam konsultēs Bērnu psihiatrijas klīnikas klīniskā psiholoģe, Agrīnās intervences programmas bērniem ar risku uz autiskā spektra traucējumiem vadītāja Iluta Vilnīte un bērnu psihiatrijas rezidente Liene Vītola.

Jautājumu un atbilžu sesijas vadīs žurnālistes un raidījumu vadītājas Ilze Dobele un Sandra Kropa. Jautājumu un atbilžu dienas ieraksts pēc pasākuma būs pieejams arī Bērnu slimnīcas portālā veselapasaule.lv, Bērnu slimnīcas fonda YouTube kontā un atbalstacelvedis.lv