Svētdiena, 23.06.2024 18:55
Līga
Trešdiena, 5. jūlijs, 2023 11:47

5. jūlijs - sestā svētku diena

Dziesmusvetki.lv
5. jūlijs - sestā svētku diena
Dziesmusvetki.lv
Trešdiena, 5. jūlijs, 2023 11:47

5. jūlijs - sestā svētku diena

Dziesmusvetki.lv

Trešdien, 5. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sestajā dienā – turpinās plaša svētku programma un aizsākas Svētku nedēļas lielie kulminācijas pasākumi – koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” ģenerālmēģinājums Mežaparkā. Trešdien notiks latviešu tautastērpu skate “Mēnesnīca”, pūtēju orķestri pieskandinās Andrejostu un ar amatierteātru brīvdabas izrādēm turpinās daudzveidīgā programma Esplanādē un Vērmanes dārzā. Apmeklētājiem atvērta krāšņā tautas lietišķās mākslas izstāde, amatnieku darinājumi tirdziņos Esplanādē un Vērmanes dārzā.

KORU LIELKONCERTA "TĪRUMS. DZIESMAS CEĻŠ" ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS

5.jūlijā plkst.20.00 Mežaparka Sidraba birzī notiks koru mūzikas lielkoncerts, izceļot tautas dziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Pirmo reizi jaunā estrāde ieskanēsies tik vareni – dziesmā vienosies apmēram 16 000 dziedātāju.

Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautas dziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, bet kopkora skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai. Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Svētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes.

BIĻETES PIEEJAMAS: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/118954

LATVIEŠU TAUTASTĒRPU SKATE “MĒNESNĪCĀ”

Latviešiem tautastērps ir tautas kultūras kods un nacionālās identitātes simbols. Lai celtu tautas nacionālo pašapziņu, papildinātu mūsu zināšanas par veiksmīgāk atdarinātiem un komplektētiem tautastērpiem, kā arī uzlabotu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku ģērbšanās kultūru, jau sesto reizi kopš 1998. gada tiek rīkota Latviešu tautastērpu skate. Skate notiks Hanzas peronā plkst.19.00.

Stundu pirms un pēc visiem pasākumiem Hanzas Peronā apskatāma izstāde LATVIJAS MŪZIKAS INSTRUMENTU BŪVES MEISTARI

TIEŠRAIDE: LMT Viedtelevīzijā

PŪTĒJU ORĶESTRU KONCERTS “LAIKS IET PĀRI” UN ZAĻUMBALLE

Muzicēšana pūtēju orķestros līdzās kordziedāšanai ir neatņemama Svētku tradīcijas sastāvdaļa. Pūtēju orķestru lielkoncerts veidots kā ceļš no pūtēju orķestru tradīcijas aizsākumiem līdz mūsdienīgam skanējumam. Pūtēju orķestrim dažādos laikos Latvijā ir bijusi svarīga vieta gan sadzīvē, spēlējot zaļumballēs, bērēs un kāzās, gan vēstures griežos un Brīvības cīņās. Koncerts veidots kā latviešu tautas vīrišķības un pieaugšanas stāsts – no gana stabulītes, strēlnieka dziesmām un karavīra staltuma – līdz ēverģēlībām ballītēs un dziļai emocionalitātei laikmetu griežos. Koncertā plkst.21.00 Wondersalā, Andrejostā piedalās visi Latvijas pūtēju amatieru orķestri, solisti, tautas deju un laikmetīgās dejas dejotāji. Pēc koncerta zaļumballe.

TIEŠRAIDE: LTV1, LSM.lv, LR3

AMATIERTEĀTRU BRĪVDABAS IZRĀDES

Ar lielu aizrautību amatierteātru aktieri izspēlēs latviešu autoru darbu iestudējumus, kuri starpsvētku periodā atzīti par labākajiem, kā arī muzikālas programmas “Teātri spēlējas ar dziesmu Dziesmu spēlēs”. Izrādes skatāmas bezmaksas gan Esplanādē, gan Vērmanes dārzā.

Vērmanes dārzā uz Lielās skatuves pirms izrādēm uzstāsies ārvalstu viesu kolektīvi, Amatu sētā dienas garumā pīšanas, ādas apstrādes, aušanas un citas meistarklases.

Esplanādē 5.jūlijā Zaļo skatuvi pēc izrādēm pieskandinās diasporas amatierkolektīvi, gaidāms fonda Viegli koncerts. Uz Mazās skatuves uzstāsies ārvalstu viesu kolektīvi. Uz visām skatuvēm vakars noslēgsies ar dančiem.