Trešdiena, 29.05.2024 05:12
Maksis, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 10. jūlijs, 2023 13:26

9. jūlijs – noslēdzošā svētku diena

Dziesmusvetki.lv
9. jūlijs – noslēdzošā svētku diena
Pirmdiena, 10. jūlijs, 2023 13:26

9. jūlijs – noslēdzošā svētku diena

Dziesmusvetki.lv

Svētdien, 9. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku desmitajā un noslēdzošajā dienā – dalībnieku tūkstoši, dziedātāji, dejotāji, koklētāji un pūtēji Mežaparka Lielajā estrādē piedalīsies noslēguma koncertā “Kopā augšup”. Tam sekos sadziedāšanās nakts, kurā kopkorī ar skatītājiem skanēs latviešu tautas dziesmas un iemīļotas dziesmas, Vērmanes dārzā notiks Dziesminieku diena un Esplanādē vokālo ansambļu sadziedāšanās.

NOSLĒGUMA KONCERTS "KOPĀ AUGŠUP"

Noslēguma koncerts “Kopā Augšup” ir veltījums Svētku tradīcijas 150. gadadienai un vēlējums mūsu visu kopīgajai un gaišajai rītdienai. Noslēguma koncertā piedalīsies 449 kori, 89 deju kolektīvi, 61 pūtēju orķestris, apvienotais koklētāju ansamblis un citi mākslinieki.
Mežaparka Sidraba birzī plkst.19.30 - par godu svētku norisei atjaunotajā estrādē, pieredzējušu virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri un kokļu ansambļi. Latvijas novadu krāsas vizēs jaunradītas mūzikas svītas un deju sniegumā. Kā vienā elpā izskanēs arī pašu koristu izvēlētās 15 iecienītākās kordziesmas, iemirdzēsies latviešu kormūzikas dimanti plašā vēsturiskā spektrā – no Dziesmusvētku zelta fonda līdz mūsdienām, pirmatskaņojumus piedzīvojot L.Ritmanes un J.Jančevska jaundarbiem.
TIEŠRAIDE: LTV1, LSM.lv, LR3, LR4

SADZIEDĀŠANĀS NAKTS

Tikai reizi piecos gados visi – gan Dziesmu un deju svētku dalībnieki, gan skatītāji, gan svētku veidotāji – pēc Noslēguma koncerta rada lielo kopkori un no sirds var izdziedāt iemīļotās dziesmas. Mežaparka Lielā estrāde un skatītāju zona pārvēršas par teju 60 000 lielu dziesmotu jūru, kurā katrai balsij, katram sirdspukstam un katram vārdam ir nozīme. Neaizmirstams brīdis, kuru aicinām piedzīvot ikvienu – sadziedāšanās nakti varēs baudīt gan tie, kas iegādājušies biļetes uz Noslēguma koncertu, gan tie skatītāji, kas vēlēsies apmeklēt tikai Sadziedāšanās nakti.
Sadarbībā ar LMT ir tapusi īpaši šim notikumam radīta digitāla dziesmu grāmata – gan karaoke ar tautasdziesmu vārdiem, gan Sadziedāšanās nakts grāmata, kas bez maksas pieejami LMT Viedtelevīzija.
TIEŠRAIDE: LTV1, LSM.lv

VOKĀLO ANSAMBĻU SADZIEDĀŠANĀS

Vokālo ansambļu dziedājumi no plkst.10.00 Rīgas zaļajā sirdī Esplanādē un Vecrīgas ielās - tas ir piedzīvojums, kurā saplūdīs dabas, pilsētas skaņas un cilvēka balsu vijums, pulsēs dzīvesprieks un skaistums, aizrautīga muzicēšana un īpaši tuvs kontakts ar klausītājiem. Piedalīsies 35 vokālie ansambļi 7 uzstāšanās vietās. Kopumā 49 paralēli koncerti un skanēs 735 opusi. Kopumā piedalīsies aptuveni 400 vokālo ansambļu dalībnieki.

DZIESMINIEKU DIENA

Dziesminieku dienā Vērmanes dārzā no pkst.12.00 būs iespēja dzirdēt gan koncertprogrammu ģimenēm ar bērniem, gan iepazīt jaunos dziesminiekus, gan klausīties dziesminieku lielkoncertu. “Aug asnos spēks” – trīs viens otram sekojošu koncertu nosaukumi ir Dziesminieku dienas moto. Viss sākas ar bērnību un tajā ielikto dziesmas mīlestību, tā aug, attīstās un personība pati sāk skanēt, rodas dziesma, vārdi, melodijas, tad klāt nāk dzīves pieredze, pārdomas un nobriest vēstījums.