Sestdiena, 13.04.2024 16:26
Egils, Egīls, Nauris
Svētdiena, 5. februāris, 2023 11:40

Aicina piedalīties gada putna zīmējumu konkursā

Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Aicina piedalīties gada putna zīmējumu konkursā
Svētdiena, 5. februāris, 2023 11:40

Aicina piedalīties gada putna zīmējumu konkursā

Latvijas Ornitoloģijas biedrība

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) izziņo 2023. gada putna zīmējumu konkursu “Lakstīgalas dziesma Ukrainai”, kurā līdz 31. maijam ir aicināts piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma vai mākslinieka prasmēm.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekam jebkurā tehnikā jārada savs vizuālais stāsts par lakstīgalu, kas ir arī ukraiņu iemīļots dabas simbols ar būtisku nozīmi šīs tautas kultūrvēsturiskajā identitātē. Iedvesmojot citus un atbalstot Ukrainu, zīmējumu konkursa dalībnieki aicināti savus radītos darbus uzreiz publicēt sociālos tīklos ar tēmturiem #GadaPutns un #StandWithUkraine.

Iesniegtie darbi tiks vērtēti četrās kategorijās: pirmskolas (līdz 6 gadu vecumam), pamatskolas (7–12 gadu vecumam), ģimnāzijas (13–17 gadu vecumam) un pieaugušo (no 18 gadu vecuma). Jāiesniedz zīmējums ‒ ne lielāks par A2 formātu ‒, kurā attēlots 2023. gada putns ‒ lakstīgala. Katrs dalībnieks var iesniegt tikai vienu zīmējumu. Darbus līdz 31. maijam var iesniegt elektroniski LOB Failiem.lv profilā failiem.lv/LOB.lv un izmantojot pogu “Sūtīt failus” vai šo tiešo saiti: https://failiem.lv/LOB.lv?upload. Iesniedzot zīmējumu, obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums un kontaktinformācija.

Darbus izvērtēs Latvijas Ornitoloģijas biedrības veidota žūrija. Galvenā balva, ko saņems vismaz trīs labāko zīmējumu autori, būs īpaša putnu vērošanas ekskursija. 2022. gada zīmējumu konkursā “Svīre pilsētā” tika iesniegti 176 darbi.

Jau ziņots, ka Latvijas Ornitoloģijas biedrība par 2023. gada putnu izziņojusi dziedātājputnu – lakstīgalu.