Ceturtdiena, 25.04.2024 17:29
Bārbala, Līksma
Piektdiena, 1. jūlijs, 2022 10:44

Aicina skolēnus doties ceļojumā uz tehnoloģiju pasauli

Ieva Vītoliņa
Aicina skolēnus doties ceļojumā uz tehnoloģiju pasauli
Piektdiena, 1. jūlijs, 2022 10:44

Aicina skolēnus doties ceļojumā uz tehnoloģiju pasauli

Ieva Vītoliņa

Biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” aicina pieteikties Ogres novada skolēnus no 8 līdz 12 gadiem uz radošo darbnīcu nedēļu “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē”, kas notiks Ogres tehnikumā no 2022. gada 1. augusta līdz 5. augustam katru dienu no plkst.10:00 līdz 15:00.
Darbnīcu laikā tiks pilnveidotas bērnu tehniskās zināšanas robotikā, konstruēšanā, programmēšanā, fizikā un modelēšanā. Darbnīcu noslēgumā ikviens varēs iepazīties ar robotikas pamatelementiem atvērtajā robotikas darbnīcā.

Biedrības “Attīstības un inovāciju mācību centrs” vadītāja Ieva Vītoliņa uzsver: “Statistikas dati rāda, ka jauniešu interese par dabas un inženierzinātnēm samazinās. Piemēram, 2020. gadā centralizētos eksāmenus fizikā kārtoja tikai 5% vidusskolēnu un ķīmijā – tikai 3%. Tādēļ ir svarīgi popularizēt eksaktās zinātnes bērniem agrīnā skolas vecumā.

Pateicoties Ogres novada pašvaldības atbalstam, 20 skolēniem šovasar būs iespēja zinošu pedagogu vadībā gan apgūt LEGO robotiku, gan apmeklēt Latvenergo muzeju Ķegumā, gan pētīt, kā tehnoloģiju zināšanas mums palīdz, atrodoties dabā.” Biedrības iepriekš organizētās LEGO robotika radošās darbnīcas vasarās (https://aimc.lv/2019/08/ogres-novada-berni-konstrue-lego-robotus/) un īstenotais projekts – Tehniskās jaunrades nometne “Mēs būsim inženieri” (https://busiminzenieri.wordpress.com/), parādīja, ka bērniem
ir interese par tehnisko jaunradi – konstruēšanu un programmēšanu, tie labprāt iesaistās arī ķīmijas un fizikas apguves nodarbībās.


Skolēniem dalība radošo darbnīcu nedēļā “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē” ir bez maksas.


Prioritāte dalībai radošajās darbnīcās ir bērniem no daudzbērnu ģimenēm vai citām sociāli mazaizsargāto personu grupām. Lai pieteiktos, jāaizpilda veidlapa: https://ieej.lv/CeloTehno Plašāka informācija par darbnīcu saturu un projektu “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē”:
https://celotehno.mozellosite.com/


Projektu “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē” finansē Ogres novada pašvaldība konkursa “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) ietvaros.