Svētdiena, 21.07.2024 22:46
Meldra, Meldris, Melisa
Pirmdiena, 24. oktobris, 2022 11:05

Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs

ogresnovads.lv
Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs
Pirmdiena, 24. oktobris, 2022 11:05

Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs

ogresnovads.lv

Ogres pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Saulīte”, Ausekļa prospektā 12, darbojas pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs. Tajā skolai tiek sagatavoti bērni, kuri ikdienā bērnudārzu neapmeklē. Šobrīd centru apmeklē 11 bērni un gaida pievienojamies arī citus.

Kopš 2021. gada oktobra centrā ar bērniem strādā PII “Saulīte” pedagoģe Irīna Kriščuna. Skolotāja stāsta, ka konsultatīvais centrs ir kā alternatīva bērnudārzam, kas ir īpaši aktuāli ģimenēs, kur vecāki apzināti izvēlas bērnus mācīt paši. “Iemesli, kāpēc vecāki izvēlās savus bērnus nevest uz bērnudārzu, ir ļoti dažādi. Visbiežāk centru apmeklē bērni, kuriem ir grūtības iekļauties grupiņā, ar pazeminātu imunitāti vai kādiem attīstības traucējumiem. Ir gadījumi, kad bērni dzīvo tālu no bērnudārza un vecāki nevar izvadāt ikdienā uz bērnudārzu. Arī mazākumtautību bērni. Ir gadījumi, kad bērnam ir kustību traucējumi un apmeklēt parasto grupu ir sarežģīti. Tāpat ir bērni, kuriem mācību vielu vieglāk ir apgūt klusumā, turklāt šeit bērns uzreiz tiek uzklausīts un var saņemt atbildi, padomu,” skaidro skolotāja.

Katram bērnam nodarbības notiek vienu vai divas reizes nedēļā pa stundai un tajās bērni apgūst visus obligātos mācību priekšmetus, izņemot mūziku. Pārsvarā nodarbības notiek individuāli, taču ir gadījumi, kad bērni strādā divatā – ja bērnam jāattīsta komunikācijas prasmes vai jāsaņem papildu motivācija. Bērni centrā apgūst ne vien mācību vielu, bet arī pašapkalpošanās prasmes, – viņiem jāprot sakārtot savu darba vietu, penāli, somu, jāmāk pārvilkt apavus, sakārtot apģērbu, palūgt atļauju aiziet uz tualeti u.tml. 

Mācību procesā tiek izmantoti dažādi metodiskie materiāli – spēles, rotaļlietas, darba piederumi, dažādi izejmateriāli un citi mācību līdzekļi. Mācību vide centrā ir droša un pārraugāma – iekārtota  atbilstoši bērna vecumam. 

Konsultatīvais centrs ir izvietots PII “Saulīte” telpās, tam ir nodrošināta atsevišķa ieeja, tomēr ikvienam centra apmeklētājam ir iespēja konsultēties ar logopēdu vai psihologu, apmeklēt bērnudārzā esošo baseinu.

Pabeidzot pirmsskolas izglītības konsultatīvo centru, tiek izsniegts gan dokuments par pirmsskolas izglītības programmas apguvi, gan bērna raksturojums.

Skolotāja I.Kriščuna aicina ciemos uz konsultatīvā centra mājīgajām telpām. Lai norunātu tikšanos, lūgums zvanīt skolotājai uz tālr. 20 161 993.

Pirmsskolas izglītības konsultatīvā centra darbību finansē Ogres novada pašvaldība, bērnu vecākiem par šo izglītības pakalpojumu nav jāmaksā.