Svētdiena, 16.06.2024 21:25
Justīne, Juta
Otrdiena, 22. augusts, 2023 10:01

Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs

Ogresnovads.lv
Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs
Otrdiena, 22. augusts, 2023 10:01

Alternatīva bērnudārzam – pirmsskolas konsultatīvais centrs

Ogresnovads.lv

Ogres pirmsskolas izglītības iestādē (PII) "Saulīte" darbojas pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs. Tajā skolai tiek sagatavoti bērni, kuri ikdienā bērnudārzu neapmeklē.

Konsultatīvais centrs ir kā alternatīva bērnudārzam, kas ir īpaši aktuāli ģimenēs, kur vecāki apzināti izvēlas bērnus mācīt paši. Centru var apmeklēt bērni, kuriem ir grūtības iekļauties grupiņā, ar pazeminātu imunitāti vai kādiem attīstības traucējumiem vai, ja bērni dzīvo tālu no bērnudārza un vecāki nevar izvadāt ikdienā uz bērnudārzu.

Katram bērnam nodarbības notiek vienu vai divas reizes nedēļā pa 50 min. un tajās bērni apgūst visus obligātos mācību priekšmetus, izņemot mūziku. Pārsvarā nodarbības notiek individuāli, taču ir gadījumi, kad bērni strādā divatā - ja bērnam jāattīsta komunikācijas prasmes vai jāsaņem papildu motivācija. Bērni centrā apgūst ne vien mācību vielu, bet arī pašapkalpošanās prasmes, – viņiem jāprot sakārtot savu darba vietu, penāli, somu, jāmāk pārvilkt apavus, sakārtot apģērbu, palūgt atļauju aiziet uz tualeti un tml.


Mācību procesā tiek izmantoti dažādi metodiskie materiāli – spēles, rotaļlietas, darba piederumi, dažādi izejmateriāli un citi mācību līdzekļi. Mācību vide centrā ir droša un pārraugāma – iekārtota atbilstoši bērna vecumam.


Konsultatīvais centrs ir izvietots PII “Saulīte” telpās, tam ir nodrošināta atsevišķa ieeja, tomēr ikvienam centra apmeklētājam ir iespēja konsultēties ar logopēdu vai psihologu, apmeklēt bērnudārzā esošo baseinu.


Pabeidzot pirmsskolas izglītības konsultatīvo centru, tiek izsniegts gan dokuments par pirmsskolas izglītības programmas apguvi, gan bērna raksturojums.


Pirmsskolas izglītības konsultatīvā centra darbību finansē Ogres novada pašvaldība, bērnu vecākiem par šo izglītības pakalpojumu nav jāmaksā.


Skolotāja Irina Kriščuna aicina ciemos uz konsultatīvā centra mājīgajām telpām. Lai norunātu tikšanos, lūgums zvanīt skolotājai uz tālruni 20 161 993.