Ceturtdiena, 25.07.2024 06:58
Jēkabs, Žaklīna
Trešdiena, 10. augusts, 2022 13:04

Ar robotu demonstrējumiem noslēdzas radošās darbnīcas "Ceļojums tehnoloģiju pasaulē"

ogresnovads.lv
Ar robotu demonstrējumiem noslēdzas radošās darbnīcas "Ceļojums tehnoloģiju pasaulē"
Trešdiena, 10. augusts, 2022 13:04

Ar robotu demonstrējumiem noslēdzas radošās darbnīcas "Ceļojums tehnoloģiju pasaulē"

ogresnovads.lv

Biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” no 2022. gada 1. augusta līdz 5. augustam organizēja Ogres novada skolēniem radošo darbnīcu nedēļu “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē”.

Darbnīcu nedēļā skolēniem bija iespēja gūt priekštatu par tehnoloģiju lietojumu daudzveidību, kā arī pašiem pilnveidot savas prasmes robotikā, konstruēšanā, programmēšanā, fizikā un modelēšanā.

Pirmdiena iesākās ar darbnīcu “Robotu pavēlnieki”, kuras laikā skolēni skolotājas Noras Meires un skolotājas Līvas Balceres vadībā gan uzbūvēja savu pirmo robotu, gan apguva tā vadību, programmējot vai izmantojot mobilās lietotnes viedierīcēs. Darbnīca “Robotu pavēlnieki” turpinājās visas nedēļas garumā, pilnveidojot modeļus un pielāgojot tos sumo cīņām, vai konstruējot jaunus.

Pirmdienas pēcpusdienā skolotājas Lindas Kārkliņas un Līvas Balceres vadībā bērni un jaunieši apguva lidmodeļu veidošanu, bet otrdien – automodeļu veidošanu.

Trešdiena bija ceļošanas diena – apmeklējām Ķegumā Latvenergo muzejā izglītojošu nodarbību par elektrības rašanos. Pēc tam devāmies uz saimniecību “Jaunzemītes”, kur Daugavas krastā ar skolotājas Ilzes Avotiņas atbalstu bērni apguva debespušu noteikšanu. Vērojot dabu un lietojot kompasu, tuvējā apkārtnē bija jāatrod 21 objekts. Interesants brīdis bija skaņas intensitātes mērījumi, noskaidrojot, cik decibeliem atbilst pašu radītie kliedzieni un cik decibelus skaņai nevajadzētu pārsniegt skolas telpās.

Ceturtdiena turpinājās ar darbnīcu “Robotu pavēlnieki” un skolotājas Līvas Balceres sagatavotu fotoorientēšanās uzdevumu Ogres tehnikuma ēkas tuvumā.

Piektdien no rīta tika pabeigti pēdējie robotu sagatavošanas darbi, lai pēcpusdienā ar savu veikumu iepazīstinātu vecākus, brāļus, māsas un ikvienu, kas interesējas par tehnoloģijām. Robotu sumo cīņas izraisīja spilgtas emocijas ne tikai pašiem robotu pavēlniekiem, bet arī to atbalstītājiem. Nedēļa aizsteidzās ātri! Idejas, ko vēl varētu darīt, lai pilnveidotu robotu darbību, būs jāīsteno citreiz!

Plašāka informācija par darbnīcu norisi “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē”: https://celotehno.mozellosite.com/ un https://www.facebook.com/aimc.lv

Projektu “Ceļojums tehnoloģiju pasaulē” finansē Ogres novada pašvaldība konkursa “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) ietvaros.

Informāciju sagatavoja biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”.