Sestdiena, 20.07.2024 21:50
Ramona, Ritma
Trešdiena, 21. septembris, 2022 11:00

Atbalsts pirmsskolas vecuma bērniem - programma "STOP 4-7"

ogresnovads.lv
Atbalsts pirmsskolas vecuma bērniem - programma "STOP 4-7"
Trešdiena, 21. septembris, 2022 11:00

Atbalsts pirmsskolas vecuma bērniem - programma "STOP 4-7"

ogresnovads.lv

Lai sniegtu atbalstu bērniem, viņu vecākiem un pedagogiem, Ogres novada pašvaldība kopš 2020. gada ir iesaistījusies programmas “STOP 4-7” īstenošanā. Programma tiek īstenota, izmantojot valsts un pašvaldības piešķirto finansējumu. Aicinām vecākus, kuru bērni ikdienā saskaras ar dažādām uzvedības grūtībām, pieteikties dalībai programmā, kas vērsta uz bērna sarežģītas uzvedības mazināšanu.

Programma “STOP 4-7” ir veidota bērniem vecumā no 4-7 gadiem, kuriem ir uzvedības grūtības, kā, piemēram, dusmas, viegli sakaitināms garastāvoklis (zaudē savaldīšanos, ātri apvainojas u.tml.), strīdīga/izaicinoša uzvedība (strīdas, ignorē noteikumus, kaitina citus, vaino citus u.tml.), agresivitāte (sit, kaujas, met/plēš mantas u.tml.).


Programmas “STOP 4-7” mērķis ir mazināt bērnu grūto uzvedību, dodot vecākiem zināšanas un praktiskas idejas, kā ikdienā pielietot pozitīvo audzināšanu, kā arī bērniem grupu nodarbībās mācot prasmes, kā veiksmīgāk tikt galā ar situācijām, kas izsauc viņos problemātisko uzvedību.

Programmas darbības princips:

-10 nodarbības bērniem – 1 nodarbība nedēļā klātienē (pirmdienās), katra ilgst 6 stundas (kopā 10 nedēļas)

-10 nodarbības vecākiem – 1 nodarbība nedēļā (ZOOM platformā pirmdienu vakaros), katra ilgst 2 stundas (kopā 10 nedēļas)

-4 nodarbības bērnu pirmsskolas pedagogiem  – 1 nodarbība divās nedēļās (ZOOM platformā ceturtdienās), katra ilgst 3 stundas (kopā 10 nedēļas)

BĒRNIEM programmas ietvaros MĀCĪSIM:

-Sadarboties;

-Komunicēt;

-Iekļauties nodarbībās;

-Sekot norādījumiem;

-Būt draudzīgiem un laipniem;

-Risināt problēmas;

-Pazīt un regulēt emocijas;

-Vadīt stresu.

VECĀKIEM UN PEDAGOGIEM programmas ietvaros sniegsim atbalstu un zināšanas, kā:

-Vērot un izprast uzvedību;

-Veidot atbalstošu, strukturētu vidi;

-Pozitīvi pastiprināt jeb apbalvot vēlamo uzvedību;

-Nejauši neapbalvot problemātisko uzvedību;

-Sniegt skaidrus norādījumus;

-Būt konsekventiem un disciplinēt;

-Izmantot saudzīgu un efektīvu sodu sistēmu (ignorēt nevēlamo uzvedību, veidot pārtraukuma laikus, izmantot nevēlamās uzvedības seku principu);

-Regulēt savas emocijas.

FAKTI par “STOP 4-7”:

-Programma balstās uz trīspusēju sadarbību. Vecāku un skolotāju līdzdalība un sadarbība ir būtiska programmas daļa;

-Programma ir zinātnē un pētījumos balstīta. Programmas saturs veidots uz pētījumu par bērnu uzvedības problēmu attīstību atklājumiem. Kopš 2016. gada programma ir pieejama arī latviešu valodā;

-Programma ir ilgtermiņa ieguvums. Bērnu un pusaudžu uzvedības pētījumi rāda, ka antisociālas attīstības riska mazināšanā būtiska ir agrīnā intervence, jo pusaudžu vecumā intervence antisociālas vai riskantas uzvedības mazināšanai ir mazāk efektīva un izmaksās dārgāka.

DALĪBA ĢIMENĒM PROGRAMMĀ IR BEZ MAKSAS!

Svarīga ir vecāku vēlme un interese iesaistīties projektā!

Aicinām vecākus pieteikt 2016., 2017. vai 2018. gadā dzimušos bērnus rudens grupai Ogrē (bērnu nodarbības notiks Ogres novada Izglītības pārvaldes telpās, Brīvības ielā 15)  līdz 2022. gada 22. septembrim, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: 

Plānotais nodarbību sākuma laiks – 2022. gada 17. oktobris.

Pieteikums šeit: