Svētdiena, 16.06.2024 22:28
Justīne, Juta
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 08:01

Dz. Žvīgurs: Arvien vairāk iedzīvotāju par savu mājvietu izvēlas Lielvārdi

Ogresnovads.lv
Dz. Žvīgurs: Arvien vairāk iedzīvotāju par savu mājvietu izvēlas Lielvārdi
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 08:01

Dz. Žvīgurs: Arvien vairāk iedzīvotāju par savu mājvietu izvēlas Lielvārdi

Ogresnovads.lv

Kopš pagājušā gada marta Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus pilda Dzintars Žvīgurs, kurš atzīst, ka ikdienā darbu netrūkst, taču priecē, ka iedzīvotāji to novērtē un arvien vairāk cilvēku šo pilsētu izvēlas par savu mājvietu.

Izpratni par pašvaldības darbu un tās darbību reglamentējošajiem tiesību aktiem Dzintars Žvīgurs ieguva, studējot Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē studiju programmā “Ekonomika” apakšprogrammā “Reģionālā attīstība un pārvalde”. 2014. gada jūlijā viņš uzņēmās Ogres novada pašvaldības Mazozolu pagasta pārvaldes vadītāja amatu, līdz tam piecus gadus strādājis valsts iestādē. “Pašvaldību jautājumi man vienmēr šķituši saistoši, ne velti tieši šajā jomā esmu ieguvis augstāko izglītību,” atzīst Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs.

Strādājot Mazozolu pagasta pārvaldes amatā, līdztekus ikdienas darbiem viņam izdevies īstenot vairākus iedzīvotājiem nozīmīgus projektus – atjaunot skolas basketbola laukumu, jaunās skolas ēkas koka fasādi un tās logus, kultūras nama zāles grīdu un papildināt tehnisko nodrošinājumu, nosiltināt ūdenstorni, sakārtot kapu teritoriju, atjaunot koka tiltu pār Līčupi, kā arī kopā ar kolēģiem ieviest jaunas tradīcijas. Dz. Žvīgurs Mazozolu pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus pildīja līdz šī gada aprīlim, līdz tika izraudzīts jauns vadītājs.

“Izvēlējos piedalīties Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja amata konkursā, jo šķita, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt savā dzīvē, uzņemties jaunus izaicinājumus, profesionāli pilnveidoties, kā arī gūt jaunu pieredzi un zināšanas,” atklāj Dz. Žvīgurs.

Ikdienas darbu lokā viņam darāmā netrūkst, aktuālākie jautājumi saistīti ar alternatīvās apkures sistēmas ieviešanu, projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lielvārdē, III kārta” īstenošanu. “Šie darbi noris jau trešo gadu, cilvēki, kuri dzīvo būvdarbu zonā, piedzīvo dažādas neērtības un ir jau noguruši no ieilgušās būvniecības. Labā ziņa ir tā, ka darbi turpinās un plānots, ka šogad tie tiks pabeigti,” situāciju raksturo Dz. Žvīgurs.

Būtisks jautājums ir arī bērnudārza pakalpojuma pieejamības nodrošināšana. “Pašlaik Lielvārdē bērnudārzā nav pietiekams vietu skaits, izveidojušās garas rindas. Lai to risinātu, šogad ir uzsākta jauna bērnudārza celtniecība 1834 m2 platībā, nodrošinot vietu 120 bērniem. Iepriekš bērnudārzs darbojās arī Kaibalas vecajā skolas ēkā, kas pēc negatīva Būvniecības valsts kontroles biroja atzinuma saņemšanas tika aizvērts. Tomēr pašvaldība pieņēma lēmumu ēku atjaunot un pagājušā gada rudenī tika uzsākti būvdarbi - energoefektivitātes pasākumi, virtuves mezgla un ēdamzāles atjaunošana, tiks nodrošināta vides pieejamība, izbūvēts jauns rotaļu laukuma komplekss. Sākuma posmā tajā plānots ierīkot 2 grupiņas, kur katrā būtu 18 audzēkņi. Abās vietās darbus paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām, tādejādi atrisinot ilgstošu problēmu,” norāda Dz. Žvīgurs.

Noslēgumam tuvojas piecu Lielvārdes ielu (Rembates ielas, Stacijas ielas, Andreja Pumpura ielas, Meža ielas posmā, Uzvaras ielas) pārbūve - ielas braucamās daļas pārbūve, nobrauktuvju, apgaismojuma, kopīga gājēju un velosipēdistu ceļa ar bruģa segumu izbūve, sakārtoti lietus ūdens novadi, atjaunots auto stāvlaukums Stacijas ielā 20B. Turpinās arī pagājušajā gadā uzsāktie Daugavpils šosejas pārbūves darbi – tiek veikta ceļa seguma nomaiņa, izbūvēta jauna gājēju un velosipēdistu infrastruktūra, pārbūvētas autobusa pieturvietas, apgaismojums, atjaunots 1938. gadā uzbūvētais tilts pār Rumbiņu. Darbus plānots pabeigt līdz gada beigām. “Visu šo darbu īstenošana ir liels pārbaudījums mums visiem – gan pašvaldības darbiniekiem, gan iedzīvotājiem. Taču prieks, ka pēc to īstenošanas iedzīvotājiem būs pieejamas ērtākas un drošākas pārvietošanās iespējas.”

Risināmo jautājumu lokā arī apbedījumu vietu trūkums Lāčplēša un Lielvārdes kapos. “Reljefa īpatnības dēļ Lielvārdes kapos situācija ir sarežģīta. Lāčplēša kapos paplašināšanas iespējas ir, bet nav īstenojamas uzreiz, jo, iespējams, būs jāpārskata teritorijas plānojums. Tā kā Latvijā aizvien populārāka kļūst kremēšana, man ir doma par urnu sienas izveidošanu, kā tas ir jau citviet pasaulē, bet tā pagaidām ir tikai mana ideja,” norāda Dz. Žvīgurs.

Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs norāda, ka Lielvārde ir vieta, kur viņš pats noteikti gribētu dzīvot, ja vien viņa dzīvesvieta jau nebūtu izveidota Ogrē. Viņš ar prieku novērojis, ka tā domā arī daudzi citi, kuri Lielvārdi izvēlas par savām mājām (2022. gadā pilsētā reģistrēti 5858 iedzīvotāji, pagastā 898 iedzīvotāji, 2023. gadā pilsētā – 6205, pagastā 967 iedzīvotāji). Gandarījums, ka potenciālu šajā vietā saskata arī uzņēmēji, kuri cita starpā ir izrādījuši interesi arī par jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecību, un jau tiek būvētas divas jaunas Ausekļa ielā. Interese bijusi arī par ēku – “graustu” Raiņa ielā 7, kas kopš 2017. gada ir pašvaldības īpašumā. Notikušas vairākas šīs ēkas izsoles, bet, diemžēl, tās beigušās bez rezultāta. “Cerēsim, ka šoreiz izdosies,” noteic Dz. Žvīgurs.

Runājot par attīstības iespējām, Dz. Žvīgurs min, ka Lielvārdē to netrūkst: “Ūdens tūrisma veicināšanai Lielvārdē ir lielisks dabas resurss - Daugava. Ir iespēja attīstīt, labiekārtot, modernizēt arī Lāčplēša parku un “Lāčplēša” stadionu. Redzēju Rīgas Tehniskās universitātes studentu piedāvāto risinājumu prezentācijas, jauniešiem radušās daudzas labas idejas. Lai veicinātu velobraukšanu, noteikti jāizbūvē veloceliņš līdz Ogrei.”

Lielvārdes pilsētas un pagasta darbu kopumā nodrošina 10 darbinieki. Dz. Žvīgurs uzteic ne tikai savus darbiniekus, bet arī citu Ogres novada pašvaldības iestāžu darbiniekus, ar kuriem izveidojusies lieliska sadarbība, un it īpaši, ar kuriem Dz. Žvīgurs strādā vienā ēkā, jo tas ir lielisks piemērs, kā cilvēki vienoti strādā Ogres novada iedzīvotāju labā.

Lielvārdē un tās apkārtnē ir daudz un dažādu interesantu gan dabas, gan kultūras objektu, kurus Dz. Žvīgurs aicina apmeklēt. 28. un 29. jūlijā Lielvārdē notiks arī pilsētas svētki, kuru ietvaros, atzīmējot Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 135. gadadienu, kā arī Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas 35. gadskārtu, Lielvārdes parkā būs skatāms arī atjaunotais rokoperas iestudējums.

{gallery}Lielvarde{/gallery}