Sestdiena, 13.07.2024 03:14
Margarita, Margrieta
Sestdiena, 8. jūlijs, 2023 12:41

Dziesmu un deju svētku izskaņā Latvijā vizītē ierodas UNESCO pārstāvis kultūras jomā

Leta
Dziesmu un deju svētku izskaņā Latvijā vizītē ierodas UNESCO pārstāvis kultūras jomā
Sestdiena, 8. jūlijs, 2023 12:41

Dziesmu un deju svētku izskaņā Latvijā vizītē ierodas UNESCO pārstāvis kultūras jomā

Leta

Atsaucoties aicinājumam klātienē izzināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kas iekļauta UNESCO cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, šodien Latvijā vizītē ieradīsies UNESCO ģenerāldirektores vietnieks kultūras jautājumos Ernesto Ottone, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Plānots, ka šodien UNESCO pārstāvis apmeklēs Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), kur tiksies ar tās direktoru Andri Vilku un viņa komandu, lai pārrunātu UNESCO un LNB kopējās darbības līnijas un bibliotēkas vērienīgo projektu "Latviešu grāmatai 500". Ottone kā dāvinājumu pasniegs grāmatu Tautas grāmatu plauktam.

Savukārt svētdien, 9.jūlijā, Ottone piedalīsies augsta līmeņa diskusijā ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Ukrainas kultūras ministriem par Ukrainas kultūras mantojuma aizsardzību Krievijas armijas iebrukuma laikā.

Svētdien iecerēta arī tikšanās ar Latvijas kultūras ministru, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas prezidentu Nauri Puntuli (NA), lai apspriestu Latvijas kultūrpolitikas sasaisti ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, Latvijas ratificētās UNESCO kultūras jomas konvencijas un Latvijas dalību UNESCO sadarbības tīklos.

Dziesmu un deju svētku noslēdzošajā dienā Ottones tiksies arī ar Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Signi Pujāti, Latvijas Universitātes Lībiešu institūta direktori Valtu Ernštreitu un Latvijas Kultūras akadēmijas pētnieci Lolitu Ozoliņu. Tikšanās būs veltīta Latvijas pieredzei nemateriālā kultūras mantojuma, tostarp Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kultūrtelpu attīstībā.

Iecerēts, ka vizītes laikā Ottone apmeklēs arī Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīciju "Dziesmu svētku telpa", Rīgas vēsturisko centru, Latvijas Arhitektūras muzeju, kā arī apmeklēs deju lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs" un noslēguma koncertu "Kopā augšup".