Svētdiena, 16.06.2024 22:30
Justīne, Juta
Piektdiena, 5. maijs, 2023 13:11

Eiropas eksāmenā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES

Leta
Eiropas eksāmenā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES
Foto - pixabay.com
Piektdiena, 5. maijs, 2023 13:11

Eiropas eksāmenā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES

Leta

Par godu Eiropas dienai no 7.maija līdz 9.maijam norisināsies Eiropas eksāmens, kurā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, aģentūru LETA informēja Eiropas kustība Latvijā pārstāve Liene Valdmane.

Eiropas eksāmens notiks tiešsaistē, atverot tīmekļvietni esmaja.lv. Tajā aicināts piedalīties ikviens, sākot ar 1.klases skolēniem līdz sirmam vecumam. 

Dalībniekam būs jāizvēlas sev atbilstoša vecuma grupa un jāatbild uz 20 jautājumiem, savukārt 1. līdz 3.klases skolēniem būs jāatbild uz desmit jautājumiem. Pieaugušajiem izvēlei tiks piedāvātas divas grūtības pakāpes - pamata un eksperta līmenis. Dalībnieks varēs izmēģināt spēkus vienā vai abos līmeņos.

Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli vienu reizi. Pēc 9.maija plkst.21.00 dalībnieks e-pastā saņems apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Eiropas eksāmena uzvarētāja titulu nopelna 20 iespējami īsākā laikā maksimālo punktu skaitu ieguvušie dalībnieki katrā vecuma grupā, taču izlozē par balvām piedalās visi maksimālo punktu skaitu ieguvušie dalībnieki.

Balvas saņem desmit dalībnieki katrā vecuma grupā - kopā tiek izlozētas 60 dāvanu kartes. Piecas aktīvākās Latvijas skolas un piecas aktīvākās klases saņems dāvanu kartes 120 eiro vērtībā sporta inventāra iegādei. Tāpat veselīgu saldumu grozus saņems piecas aktīvākās valsts vai pašvaldības iestādes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas.

Lai dotu iespēju ārvalstu vidusskolēniem un studentiem piedalīties Eiropas eksāmenā, šogad to var kārtot arī angļu valodā. Ukraiņu skolēni Eiropas eksāmenā var piedalīties, pildot atbilstoša vecumposma testu.

Katru gadu aktīvākie Eiropas eksāmena dalībnieki ir skolēni, arī šogad Eiropas eksāmenam ir pieteikušās teju 300 Latvijas skolas, ietverot dalību Eiropas eksāmenā kā nozīmīgu mācību procesa daļu. 2022.gadā Eiropas eksāmenā kopumā piedalījās 38 239 dalībnieki.