Otrdiena, 21.05.2024 13:46
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Piektdiena, 5. aprīlis, 2024 16:45

Ēnu diena Ogres novada pašvaldībā

Ogresnovads.lv
Ēnu diena Ogres novada pašvaldībā
Foto: Vitolds Gabrāns
Piektdiena, 5. aprīlis, 2024 16:45

Ēnu diena Ogres novada pašvaldībā

Ogresnovads.lv

Visā Latvijā, tai skaitā Ogres novadā, 4. aprīlī norisinājās ēnu diena, kad jebkurš jaunietis var pieteikties būt par ēnu kādas savas izvēlētās nākotnes profesijas pārstāvim, lai “pielaikotu” to.

Ogres novada domē jau rīta pusē ieradās jaunieši, kas vēlējās redzēt, kāda darba diena ir Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, kā savus darbus veic Komunikācijas nodaļa, kā notiek dažādu būvniecības projektu attīstīšana Ogres novada būvvaldē u.c. Daļa ēnotāju savu dienu sāka E. Helmaņa kabinetā, kur caur stāstu par savu dzīvi, savu dzimtu, E. Helmanis vērsa jauniešu uzmanību uz to, kāda var veidoties viņu pašu nākotne. “Mēs tikai ar laiku saprotam, kas ir tas, kas uz mūsu dzīvi un izvēlēm ir atstājis vislielāko iespaidu. Lai virzītos dzīvē uz priekšu, vispirms mums jāzina savas saknes – no kurienes mēs nākam. Viss sākas ar drošiem pamatiem. Un tad skatieties uz lietām ar nākotnes acīm, lai saprastu, kādas izmaiņas jūs vēlaties redzēt," tā E. Helmanis.

Nedaudz vēlāk Ogres novada pašvaldības domes sēžu zālē jaunieši tika iepazīstināti ar to, kā top tādi nākotnes projekti kā Kara muzejs Brīvības ielā 2, Ogres koncertzāle Brīvības ielā 15 un Neatkarības laukums. Jauniešiem vienuviet bija iespēja redzēt un sajust, kāda ir katras ēnojamās profesijas loma pašvaldībā, par ko atbild katrs no iesaistītajiem speciālistiem. Jo tikai sadarbojoties savā starpā veidojas gan labi projekti, gan informācijas nodošana sabiedrībai par pašvaldībā notiekošajiem projektiem un procesiem.

Jaunieši E. Helmaņa pavadībā apmeklēja arī atjaunojamo pilsētas bumbu patvertni, kā arī guva īsu ieskatu pašvaldības policijas darbā, gūstot priekštatu par drošības jautājumu nozīmību, par ko ikdienā neaizdomājamies.

Komunikācijas nodaļas ēnām pašvaldības fotogrāfa Vitolda Gabrāna pavadībā tika dota iespēja filmēt Iknedēļas aktuālo jautājumu, lai kaut nedaudz iemēģinātu roku arī žurnālistikas lauciņā, jo visbiežāk profesijas savā starpā ir cieši saistītas un iegūtās zināšanas un prasmes var noderēt arī pavisam citā jomā.

Tuvojoties noslēgumam, visas ēnas sanāca atkal kopā kafejnīcā “Zelta Liepa”, kur tika iepazīstinātas ar sabiedrībā tik ļoti svarīgo sociālo uzņēmējdarbību. Jaunieši savām acīm varēja redzēt un būt kopā ar to sabiedrības daļu, kuru ikdienā izvēlamies neredzēt – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem tik pat ļoti, kā mums pārējiem, ir nepieciešama gan socializēšanās, gan sava darba vieta.

Līdz pat darba dienas beigām E. Helmaņa ēnas sekoja domes priekšsēdētāja aktivitātēm, arī pārējo darbinieku ēnām dienas programma bija intensīva.

Ēnotāji bija ne vien pašvaldības Centrālās administrācijas pārstāvjiem, bet arī Ogres Centrālajā bibliotēkā, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un citur novadā.

“Ēnu diena Ogres pašvaldības domē bija raiba, izglītojoša un piepildīta. Man bija prieks iepazīt pozitīvos un atbalstošos cilvēkus, kuri strādā, lai padarītu vidi Ogres pilsētā cilvēkiem ērtāku un drošāku,” savos iespaidos par ēnu dienu dalās Marta Karolīne Ziņģīte, Jaņa Rozentāla Mākslas skolas 3. kursa audzēkne.