Sestdiena, 20.07.2024 21:05
Ramona, Ritma
Trešdiena, 22. marts, 2023 07:04

Fonds VIEGLI publicē jaunu dziesmu NAKTS UGUNĪS

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”
Fonds VIEGLI publicē jaunu dziesmu NAKTS UGUNĪS
Trešdiena, 22. marts, 2023 07:04

Fonds VIEGLI publicē jaunu dziesmu NAKTS UGUNĪS

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” publicē jaunu dziesmu “Nakts ugunīs”, kas pirmatskaņojumu piedzīvos koncertu sērijā “Es būšu tur” par godu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei šī gada 1. – 3. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

“Kopš fonda “Viegli” iepriekšējā albuma pagājuši pāris gadu, un lielākā daļa no tiem mums visiem bijuši gana pārsteidzoši un izaicinājumiem pilni. Mūsuprāt, “Nakts ugunīs” ir dziesma ar lielu cerības skaņu. Nepacietīgi gaidām brīdi, kad tā izskanēs Ziedoņa deviņdesmitās jubilejas koncertos,” tā par jauno singlu stāsta fonda mūziķis, koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis. Ziedoņa zālē izskanēs koncertprogramma “Es būšu tur” divās daļās, kurā mūziķi izpildīs gan fonda “Viegli”, gan citu pašmāju komponistu radītās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Kopā ar fonda “Viegli” muzikālo sastāvu koncertā piedalīsies arī jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Gan dziesmas, gan koncertsērijas nosaukums aizgūts no jaunākajā singlā izdziedātā Imanta Ziedoņa dzejoļa “Nakts ugunīs”, kas vēsta par ugunīm, kurās sadeg tumsa un ietek gaisma. Plānots, ka koncertā izskanēs arī vēl kāds pirmatskaņojums, iezīmējot fonda “Viegli” jauno skanējumu. “Jūtam, ka šodien mums visiem nepieciešams pieturēties pie kopīgām vērtībām, vadugunīm un virzības, ko neticamā kārtā jau vairākus gadus atpakaļ ir trāpīgi nodefinējis Imants Ziedonis – tuvība, kopība un savas identitātes apzināšanās,” turpina Jānis Holšteins-Upmanis. Dziesmas ierakstā kopā ar fondu “Viegli” piedalījušies arī ģitārists Miķelis Putniņš, pianists Toms Mikāls, basists Jānis Olekšs un bundzinieks Emīls Kaupers. Singla “Nakts ugunīs” ieraksts veidots kopā ar producentu Gati Zaķi.

Biļetes uz koncertiem “Es būšu tur” pieejamas mājaslapā www.ekase.lv šeit:  Koncertu norises laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma arī Ziedoņa muzeja veidota izstāde par Imanta Ziedoņa personību. Vairāk par fonda “Viegli” plānotajiem koncertiem var uzzināt sociālo mediju profilos un mājaslapā www.fondsviegli.lv.